Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Acer: Nová generace R13

Josef Mika 03.09.2015

Acer se na IFA v Berlíně pochlubil novým konvertibilním zařízením R13. Díky originálnímu mechanizmu U-rámu se s ním lehce přechází mezi pracovními režimy.

Aspire R 13 využívá patentovaný mechanismus Ezel Aero Hinge a podporuje šest režimů: klasický režim Notebook a režim Displej, který vznikne ukrytím klávesnice do zadní části nebo položením naplocho v úhlu 180°. Přechod do režimu Stan dává uživatelům možnost používat Aspire R 13 ve stísněných prostorech, zatímco magnetická konstrukce umožňuje kompletní konverzi zařízení do režimu Tablet. Přechod do režimu Ezel přináší možnost náklonu obrazovky do nejrůznějších úhlů. V režimu Stojan mohou uživatelé použít aktivní pero Acer Active Pen pro kreslení nebo psaní poznámek na displeji, jako kdyby byl ve stojanu.

Aspire R 13 podporuje rozhraní Thunderbolt 3 prostřednictvím konektoru USB typ C. To přinese možnost připojení externího grafického modulu pro náročné hráče. Kromě toho může být Aspire R 13 osazen dvěma SSD zapojenými v režimu RAID 0. Notebook je tenký 18,5 mm, váží 1,6 kg a je osazen procesorem Intel Core 6. generace. Pro rychlejší připojení je vybaven Wi-Fi připojením 802.11ac s technologií Qualcomm MU | EFX MU-MIMO. Ta zvládá až třikrát rychlejší stahování dat v porovnání s ostatními 802.11ac produkty, a to především v přeplněné síti.

Nový R13 se začne prodávat od poloviny října. Jedná se o špičkové bohatě vybavené konvertibilní zařízení, takže ceny začínající na 30 tisících korun nikoho příliš nepřekvapí.

Patentovaný mechanismus U-rámu nazvaný Ezel Aero Hinge podporuje šest pracovních režimů.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme