Přejít k hlavnímu obsahu

Altap Salamander 4.0

Martin Kučera 15.03.2020

Altap Salamander je český dvoupanelový správce souborů s množstvím doplňkových funkcí jako je FTP klient, porovnávač souborů, prohlížeč grafiky, dekompresory ZIP/RAR/7-ZIP a editory textu, kódu a databází. ("Plná verze - Chip 04/2020.")

Pokud jste zvyklí na rychlou práci se soubory v Total Commanderu, můžete použít jeho rovnocennou náhradu s českým rozhraním.

Altap Salamander je rychlý a snadno ovladatelný kvalitní správce souborů pro Windows s dlouhou historií. Nabízí prohlížeče pro rozšířené formáty souborů, podporu pro oblíbené archivy jako 7-Zip a vestavěné klienty pro FTP a SFTP servery. Salamander podporuje základní operace pro správu souborů jako je přejmenování, prohlížení, editování, kopírování, přesun, odstranění, vytváření souborů a adresářů, komprimování a extrahovaní archivů nebo odesílání souborů emailem. Operace probíhají na pozadí s možností řetězit je do fronty, pozastavit a zase spustit.

Vedle základních operací jsou k dispozici příkazy pro porovnání adresářů, změnu velkých a malých písmen v názvech, změnu atributů, času nebo konverze kódování a konců řádků souborů. Výpočet místa obsazeného soubory, zobrazení velikosti adresářů v panelu nebo zobrazení podrobných informací o disku. Snadné spouštění externích příkazů pomocí uživatelské nabídky nebo okna Příkazového řádku. Vytvoření seznamu vybraných souborů a adresářů nebo využití seznamu dříve otevřených souborů a adresářů.

Altap Salamander lze nastavit k odstraňování historie navštívených adresářů nebo seznamu prohlížených nebo spouštěných souborů. Díky podpoře pro Windows Encrypting File System (EFS) je možné šifrovat a dešifrovat soubory na úrovni NTFS, zachovat atribut Encrypted, vlastníky a práva během kopírování souborů a adresářů. Pomocí Správce hesel je možné bezpečně ukládat hesla pro FTP a WinSCP záložky, takže je žádný software na Vašem počítači nemůže přečíst, pokud nezadáte hlavní heslo. Správce hesel používá 256-bitové AES šifrování, současný bezpečnostní standard. Pomocí plug-inu Šifrování a dešifrování je možné šifrovat vybrané soubory pomocí 256-bit AES, 448-bit Blowfish nebo 192-bit TripleDES. Plug-in zároveň podporuje skartování souborů pomocí Gutmann nebo DOD 5220.22-M metod nebo čištění volného místa na disku. Jsou podpořené FTPS a SFTP přenosové protokoly pro bezpečný přenos souborů po internetu.

  • Plná verze
  • Uveřejněno v Chipu 04/2020
  • Info: www.altap.cz
  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Plnou verzi programu Altap Salamander v ceně 700 korun můžete používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Původního majitele programu Altap Salamander (společnost Altap) přebrala společnost Fine, vývojář programů pro statiku, geotechniku a geologii a díky tomu je nyní Altap Salamander ke stažení zdarma pro komerční i nekomerční použití.

Hlavní okno programu Altap Salamander obsahuje dva panely. Jeden panel je aktivní a slouží jako zdroj operací se soubory. Druhé (neaktivní) okno slouží jako cíl. Pomocí menu pro volbu jednotky lze nastavit disk nebo cestu zobrazenou v panelu. Prohlížeč obrázků v režimu miniatur. Kliknutím na soubor se obrázek zobrazí v interním prohlížeči PictView. Při porovnání dvou složek lze velice variabilně upravit parametry nebo naopak z vyhledávání vyloučit vybrane podadresáře. Porovnání obsahu souborů lze provádět v textovém nebo binárním režimu.

Kompletní dokumentace programu Altap Salamander je dostupná on-line. Pro návrhy, dotazy, informace o chybách a komentáře k programu Altap Salamander prosím používejte diskuzní fórum. Použijte funkci Hledat pro vyhledání již vyřešených nebo diskutovaných problémů.

Pomocí plug-inu Obnovení souborů a adresářů lze obnovit smazané soubory a adresáře na NTFS a FAT discích. Je podporováno obnovení NTFS komprimovaných a šifrovaných souborů. Lze pracovat s fyzickými disky (pevné disky, flash disky) nebo s obrazy disků vytvořených klonováním. S plug-inem Automatizace lze provádět běžné úlohy pomocí skriptů napsaných v jakémkoliv jazyce podporovaným ve Windows Script Host. Systém Windows standardně podporuje JScript a VBScript. Podporu pro další jazyky lze doinstalovat: Perl, PHP, Python, Ruby a další. Altap Salamander nabízí skupiny užitečných funkcí pro práci s obsahem panelu, zobrazování formulářů nebo pro práci s cestami na souborových systémech. Po vydání plug-inu Automatizace proběhla soutěž o zajímavé skripty.

Seznam všech plných verzí v Chipu 04/2020

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud