Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

AMD Radeon HD 6670, HD 6570 a HD 6450

redakce 27.04.2011

Nové grafické karty AMD Radeon HD 6670, HD 6570 a HD 6450 podporují rozhraní DirectX 11, akcelerované vykreslování aplikací a technologii AMD Eyefinity pro zobrazování na více monitorech. Hodí se spíše pro vyznavače méně náročných her a filmů v HD rozlišení, ale mají nízkou spotřebu, malé rozměry a nízkou cenu.

Společnost AMD oznámila rozšíření modelové řady grafických karet AMD Radeon HD 6000 o varianty Radeon HD 6670, HD 6570 a HD 6450. Karty jsou zajímavé především nízkou doporučenou cenou, která nedosahuje 100 USD a spotřebou pod 75 wattů. Hodí se hlavně pro příležitostné hráče a díky tomu, že budou k dispozici i v pasivně chlazených variantách s nízkým profilem, budou ideální pro majitele menší počítačových skříní.

Nově uvedené karty podporují díky technologii Eyefinity a osazením DisplayPortem zobrazení na třech či více monitorech, dále podporují hardwarovou akceleraci přehrávání 3D videa z Blu-ray disků a zrychlení činnosti počítače by měli uživatelé zaznamenat i díky technologii AMD App Acceleration, která zkracuje dobu nutnou pro vykreslování, takže webové stránky se načítají rychleji, má vylepšené zpracování speciálních efektů a zajišťuje přehrávání videa bez zadrhávání. V tuto chvíli dokáže podle výrobce výhod technologií AMD App Acceleration využít již více než 50 aplikací, mezi něž patří například DivX, Internet Explorer 9, jakož i nejnovější verze prohlížečů Google Chrome a Mozilla Firefox.

Grafické karty AMD Radeon HD 6450, HD 6570 a HD 6670 bude možné zakoupit jako součást nových počítačů nebo samostatně prostřednictvím velkých maloobchodních internetových prodejců, mezi něž patří například Amazon, CyberPower, iBuyPower, Newegg, NCIX a TigerDirect.

 Všechny modely již máme v našem testlabu, takže v příštím papírovém vydání Chipu přineseme podrobnější informace o výkonu, spotřebě i hlučnosti.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme