Přejít k hlavnímu obsahu

Android: Používejte WhatsApp na tabletu

redakce 29.05.2014

WhatsApp má, například oproti Skypu, jednu malou nevýhodu: nelze jej používat na tabletu – tedy alespoň pokud se o to pokusíte standardní cestou.

Pro používání WhatsApp na tabletu (který není vybaven 3G modulem se SIM kartou) je nejprve třeba získat telefonní číslo, na které vám aplikace pošle autorizační SMS zprávu. S tím vám pomůže například aplikace textPlus, kterou si instalujete z Google Play. V aplikaci textPlus si musíte vytvořit bezplatný uživatelský účet, přičemž kromě vyplnění e-mailu, jména a zvolení hesla je třeba kliknout na odkaz v ověřovací zprávě, kterou vám textPlus pošle do vaší schránky. Aplikace textPlus vám přidělí telefonní číslo, které později použijete při instalaci WhatsApp. Toto číslo najdete v nastavení textPlus pod »Settings | Account | Contact Info«, jako »textPlus Number«.

tattta2-nahled

Nyní je třeba povolit v nastavení tabletu instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Potřebnou předvolbu najdete v »Nastavení | Zabezpečení | Neznámé zdroje«. Dále si spusťte prohlížeč Chrome v režimu PC (»Nastavení | Verze webu pro PC«) a otevřete stránku whatsapp.com. Zde klepněte na tlačítko »Stáhnout WhatsApp« a zvolte si verzi pro Android (pokud byste neměli web přepnutý do režimu PC, byli byste automaticky přesměrováni do Google Play). Pokračujte tlačítkem »Download Now« a vyčkejte, až se stáhne APK instalační balíček. Poté jej otevřete a instalujte pomocí Nástroje k instalaci balíčků.

Další postup je stejný, jako když instalujete a aktivujete WhatsApp ve smartphonu. K autorizaci aplikace použijte telefonní číslo získané v aplikaci textPlus, nic přitom nedbejte na americkou předvolbu. SMS s ověřovacím kódem vám dorazí prostřednictvím textPlus. Jestliže by se vám WhatsApp nepodařilo aktivovat pomocí SMS, můžete použít aktivaci po telefonu. Telefonní automat WhatsApp vám zavolá kód na číslo z textPlus. Hovor klidně přijměte, je zdarma a automat mluví česky.

Pozor: Jistě vás napadne, že byste pro aktivaci WhatsApp v tabletu mohli použít své telefonní číslo. To je samozřejmě možné, ale WhatsApp může být vždy propojen pouze s jedním zařízením a jedním telefonním číslem. To znamená, že by se vám po aktivaci telefonního čísla v tabletu deaktivoval WhatsApp ve smartphonu. 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud