Přejít k hlavnímu obsahu

Android: Synchronizace smartphonu s Outlookem

redakce 23.06.2014

Abyste mohli synchronizovat obsah svého smartphonu s aplikací Outlook, instalovanou ve vašem počítači, budete potřebovat dodatečný software. Hlavní výrobci smartphonů naštěstí podobné nástroje na synchronizaci kalendáře, kontaktů, e-mailů či úkolů nabízejí.

Majitelé smartphonů Samsung mohou využívat software Kies, dostupný přímo na stránkách výrobce. Program je dostupný pro počítače s operačními systémy Windows i OS X a kromě kontaktů a záznamů v kalendáři umí s počítačem synchronizovat i fotografie a hudbu.

a1471-nahled

Pro smartphony HTC je vyvíjen software HTC Sync Manager, který umí synchronizovat termíny v kalendáři, kontakty v telefonním seznamu, záložky oblíbených stránek v prohlížeči nebo různé typy dokumentů. Z telefonu do počítače můžete zálohovat pořízené fotky a videa a oboustranně funguje synchronizace hudební knihovny.

Bez ohledu na konkrétního výrobce smartphonu můžete použít univerzální program MyPhoneExplorer, který funguje s většinou smartphonů dostupných na trhu. Aplikaci je třeba instalovat jak do počítače, tak i do smartphonu s Androidem. MyPhoneExplorer pak dokáže synchronizovat kontakty, kalendář, SMS zprávy i seznamy hovorů. Pro synchronizaci dat s Outlookem otevřete aplikaci MyPhoneExporer v počítači a v nabídce »Soubor | Nastavení | Synchronizace« zvolte pro »Kontakty«, »Kalendář« i »Poznámky« možnost »Outlook«.

Pozor Při instalaci aplikace MyPhoneExplorer do počítače si dejte pozor na přesměrování domovské stránky vašeho internetového vyhledávače a výchozí vyhledávací služby. V instalačním průvodci proto zvolte »Custom installation« a zrušte označení obou položek, které najdete pod touto volbou. V následujícím okně ještě tlačítkem »Decline« odmítněte instalaci dodatečného softwaru.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud