Přejít k hlavnímu obsahu

Android: Změna lokality Obchodu Play

redakce 13.08.2014

Mnoho aplikací pro Android je k dispozici pouze ve specifických zemích, takže například uživatelé amerického Obchodu Play vidí jiné aplikace, než vidíme my v české verzi obchodu. 

Lišit se mohou i ceny aplikací, například i díky cenovým akcím, vztahujícím se jen na určité regiony. Proto je velkou výhodou mít možnost variantu Obchodu Play kdykoli změnit.

Pro následující postup je nezbytné mít ve svém smartphonu nebo tabletu s Androidem odemknutý administrátorský účet (tzv. root). Postup, jak toho docílit, záleží na konkrétním zařízení a příslušné návody k běžným modelům smartphonů a tabletů najdete celkem snadno na internetu. Pouze vás musíme upozornit, že se jedná o trochu riskantní operaci, která může způsobit problémy s funkčností vašeho zařízení. Do rootnutého zařízení si následně instalujte aplikaci Market Unlocker, kterou najdete na webu xda-developers.com.

Ve většině případů byste již nyní měli mít k dispozici odemknutý Obchod Play. Pokud tomu tak u vašeho zařízení není, aktivujte v něm režim »Letadlo«, tzn. bez jakýchkoli síťových připojení, a v aplikaci Market Unlocker použijte funkci »Auto Unlock«. Dále je třeba smazat všechna data z aplikace Obchod Play. Proto přejděte do »Nastavení | Aplikace | Vše« a najděte záznam »Obchod Google Play«. Použijte volby »Vymazat data« a »Vymazat mezipaměť« a zařízení restartujte.

Po dalším spuštění bude volba země Obchodu Play odemknutá, a tak můžete začít využívat jinak nedostupné nabídky a slevy aplikací.

a1483


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud