Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Ani Hollywood, ani Evropa: odkud budou pocházet filmy a seriály, které brzy uvidíme na Netflixu

Josef Mika 16.03.2024
Zdroj: Saksham Gangwar/Unsplash

Netflix pravděpodobně i v roce 2024 hledá nástupce dálněvýchodních hitů jako byla Hra na oliheň. Tušíte, ve které asijské zemi bude brzy vznikat velká část hitů pro streamovací službu Netflix?

Kapitoly článku

V roce 2023 Netflix vyrobil v Jižní Koreji více než 30 filmů, seriálů a dalších formátů. Letos se streamovací gigant nadále zaměřuje na obsah z Asie – tentokrát však z Indie. Podle zprávy časopisu Hollywood Reporter chce Netflix dále expandovat na indickém trhu a zahajuje bollywoodskou ofenzivu. 

Největší streamovací služba chce využít zavedený indický filmový průmysl a světově známá studia v Bombaji (oficiální název tohoto největšího indického města dnes zní Mumbai). Programový balíček Netflixu pro letošní rok zahrnuje osm bollywoodských celovečerních filmů a 14 seriálů různých žánrů.

Mohlo by vás zajímat

Netflix: další filmy, seriály a dokumenty z Bollywoodu

Nedávnou programovou prezentaci v Bombaji s názvem "Next on Netflix: Blockbuster Entertainment Ka Next Level" vedla Monika Shergillová, viceprezidentka pro obsah společnosti Netflix India. "Rok 2023 byl naším nejúspěšnějším rokem. Naši zákazníci hlasovali jasně: milují příběhy z Indie – a z celého světa - napříč všemi žánry a emocemi," uvedla Shergillová. "V programovém roce 2024 chceme faktor zábavy pro naše diváky posunout na další úroveň. Největší jména a nejsvěžejší hlasy indického zábavního průmyslu přinášejí na Netflix své nejpozoruhodnější filmy, seriály a dokumenty. A my se nemůžeme dočkat, až je uvidíte."

Mohlo by vás zajímat

Seriál pro Netflix natáčí slavný bollywoodský režisér

Programu na rok 2024 vévodí film "Heeramandi: The Diamond Bazaar“, který je seriálovým debutem bollywoodského režiséra filmových trháků Sanjaye Leely Bhansaliho (61). Osmidílný seriál je epickým dramatem; popisuje život tawaifských kurtizán ve čtvrti červených luceren v Láhauru během indického hnutí za nezávislost.

Netflix také představil další tři projekty v rámci partnerství s úspěšným studiem Yash Raj Films. Seriál "Mandala Murders" je kriminální thriller, "ve kterém jsou pachatelé, oběti, pozůstalí a vyšetřovatelé složitě propojeni", uvádí Netflix. 

Dalším špičkovým titulem je "IC 814: The Kandahar Hijack". Film rekonstruuje nejdelší únos letadla v indické historii. Netflix chce svým programem navázat také na své první úspěchy s indickými dokumenty. Zde vynikají dokumenty jako "The Great Indian Kapil Show" s indickým "králem komedie" Kapilem Sharmou v hlavní roli.

Zdroj: Hollywood Reporter


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud