Přejít k hlavnímu obsahu

Antický Řím 2

Martin Kučera 12.04.2020

Řím nevznikl přes noc. Vybudovat mocnou a prosperující říši trvalo roky. Sami si vyzkoušejte, jak těžké to bylo s omezeným rozpočtem a možnostmi. Ve strategické hře Antický Řím musíte postupně vybudovat celé funkční město a celé impérium. ("Plná verze - Chip 05/2020.")

Máte talent na strategie? To se teprve uvidí. Ve hře musíte vybudovat impérium, ve kterém obyvatelé budou ochotni platit daně do vaší kasy.

Základ hry Antický Řím tvoří mapa impéria s třiceti městy neboli úrovněmi, která musíte postupně vystavět. Tato města pak vytvoří páteř celé říše a postarají se o její budoucí slávu a růst. Vybudování římského impéria s omezeným rozpočtem a zdroji není snadným úkolem ani pro zkušené panovníky a stavitele. A přesně této role se musíte zhostit v této budovatelské strategii. Na začátku hry budete mít v kapse jen pár zlatých a před vámi se bude rozprostírat prázdná zelená louka.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Splnit první misi však není příliš obtížné a pomocí průvodce rychle pochopíte, co je potřeba postavit. Postupně se tak naučíte budovat stále lépe a lépe vybavená města tak, aby prosperovala ke spokojenosti jejích obyvatel. Jedině tak budou obyvatelé ochotni platit daně do vašeho rozpočtu. A jakmile se vám však podaří splnit další misi a dokončit město, můžete si vylepšit své vlastní imperátorské sídlo.

  • Jazyk: česky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Registrace do konce 05/2020

Časově neomezenou plnou verzi hry Antický Řím 2 v ceně 99 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních a časových omezení, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Základní herní plán tvoří mapa impéria s třiceti městy (úrovněmi), která musíte postupně vystavět. Tato města pak vytvoří páteř celé říše a postarají se o její budoucí slávu a růst. Vybudování římského impéria však není snadným úkolem ani pro zkušené architekty a stavitele. Na začátku hry budete mít k dispozici jen pár zlatých a před sebou zelenou louku. Splnit první misi však není příliš obtížné a pomocí průvodce rychle pochopíte, co je potřeba udělat. Postupně se tak naučíte stavět stále lépe vybavená města, která občanům zajistí nejen základní potřeby, ale i dostatek zábavy. Kromě výstavby měst ke spokojenosti jejich obyvatelů a ke slávě celé říše, vás čeká i jeden příjemný bonus. Jakmile se vám totiž podaří splnit každou jednu ze třiceti misí a postavíte další město, dostanete k dispozici prostředky pro stavbu a vylepšování vlastního imperátorského sídla.

Vaším úkolem bude nejen stavění obytných budov, cest a studen, ale i skladů, farem, mlýnů, dílen, lékařských budov, tržišť, škol a mnoha dalších budov. A na to vše je potřeba sehnat dostatek peněz, průběžně zásobovat Řím a zajistit i dostatek zábavy ke spokojenosti místních občanů – i zde totiž platí ono pověstné „chléb a hry“. Každý Říman se musí dobře bavit a cítit se spokojený a pak bude vaše pokladnice stále plná zlaťáků. Navíc musíte ze svých zisků čas od času odvést i nějaké daně a také ochránit města před všemožnými pohromami. Když vytrváte, vaše říše bude vzkvétat. Role panovníka není ani zdaleka tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát.

DVD: Seznam všech plných verzí v Chipu 05/2020


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud