Přejít k hlavnímu obsahu

AnyDesk 5.2

Martin Kučera 12.08.2019

AnyDesk je systém pro vzdálený přístup k počítačům z jiného PC nebo mobilu. Vyniká hlavně svou jednoduchostí a extrémní rychlostí přenosu. ("Free verze")(" - Chip 09/2019.")

Kdo by neznal situaci, kdy mu zavolají rodiče nebo známý, že mu na počítači zase něco nefunguje. Připojte se k nim vzdáleně přes AnyDesk a vyřešte to!

Potřebujete se připojit na svůj, nebo rodinný počítač, ať už se nachází v druhé místnosti, nebo jiném městě? AnyDesk je alternativa ke známému programu TeamViewer, která ale vyniká jednoduchostí obsluhy a rychlostí odezvy. Nechybí jí ani funkce jako přenos souborů, kreslení v nové vrstvě nad plochou nebo automatický zabezpečený přístup chráněný standardem TLS 1.2 s RSA 2048 asymetrickým šifrováním. AnyDesk je aplikace pro Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Raspberry a další, se kterou velmi snadno pomůžete méně technickým lidem na dálku s jejích počítači či mobilními zařízeními. Stačí druhé straně poslat odkaz na přímo spustitelný soubor, který spustí, nadiktují číslo a poté, co potvrdí vaše připojení, můžete před nimi předvést zvou technickou zdatnost. Na rozdíl od jiných podobných služeb je možné sledovat i plochu mobilu s OS Android. Systém obsahuje chat pro psaní zpráv mezi připojenými uživateli a dává možnost vzdálenému uživateli nastavit práva k přístupu a různým akcím (myš, klávesnice, kopírování, úpravy, zvuk, schránka...) a umožňuje mu vytvořit videozáznam z celé relace. Vzdálený uživatel má i možnost kreslit v nové vrstvě na cílové ploše počítače geometrické tvary např. pro zjednodušení popisu problému (křivky, čáry, kolečka, obdélníky a šipky), které lze poté velmi jednoduše smazat.

  • Jazyk: česky, anglicky
  • Windows XP/Vista/7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená free verze programu, která je shodná s aktuální prodávanou licencí "Lite" v ceně 250 Kč včetně updatu, ovšem bez technické podpory a s omezením na použití pouze pro nekomerční počítače. Verze »Professional« se pak liší od té základní rozšířenou nabídkou funkcí, jako je třeba seznam kontaktů, firemní doména, webové logování veškerých spojení z důvodu bezpečnosti nebo větší počet souvislých spojení s dalšími počítači

Hlavní okno, ve kterém jsou zobrazeny nalezená lokální zařízení, ke kterým se dá připojit, předchozí připojení, a ID vašeho zařízení. Pokud obdržíte žádost o propojení, je možné předem upřesnit, co u vás uživatel bude moci dělat a omezit mu například ovládání, zvuky nebo přenos souborů. V případě potřeby je možné využít chat. AnyDesk bohužel nemá hlasové volání. Pokud jste připojeni ke vzdálené ploše, k dispozici máte širokou škálu geometrických tvarů, které můžete použít pro navedení vzdáleného uživatele k cíli, pokud vám například nedovolil kontrolu. Na obrazovku se ovšem nedá psát text, na to je k dispozici chatovací okno. Aktivací správce souborů vidíte přehledně váš lokální počítač (vlevo) a vzdálený (vpravo), což může být i připojený telefon, abyste si stáhli fotky z dovolené či si do něj sami nahráli své oblíbené filmy. Pokud druhé straně nevěříte, lze přenos souborů při potvrzování připojení zakázat.

AnyDesk je možné nainstalovat i na mobilní zařízení, dále samozřejmě i na Mac, Linux, dokonce existuje i speciální verze pro Raspberry Pi a Chrome OS.

Verze pro telefony funguje výtečně ve směru telefon --> počítač, kdy máte možnost si vybrat monitor, přibližovat, oddalovat, klávesnicí psát text, vše, jako kdybyste u samotného počítače seděli. Ovšem ve směru počítač --> telefon s Androidem se může stát, že vaše zařízení nebude kompatibilní pro ovládání a osoba na druhém konci bude vidět pouze modrý kroužek představující to, kam zrovna ukazujete s kurzorem myši. Přístup na iPhony není povolen.

Seznam všech plných verzí v Chipu 09/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud