Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Aplikace pro Windows na Macu, nebo Linuxu? Vyřeší to Crossover

Pavel Trousil 20.03.2023

Žijeme ve světě Windows - někdy v dobrém a někdy ve zlém. Nový nástroj CrossOver pro Mac, Linux a ChromeOS umožňuje používat programy pro Windows na různých platformách bez emulace nebo jiných neohrabaných přístupů.

CrossOver je vrstva, která zařídí kompatibilitu pro různé operační systémy a je založená na open-source systému Wine. Překládá binární soubory a příkazy aplikací systému Windows na binární soubory a příkazy svých hostitelských systémů a pracuje se sdílenými funkcemi z jejich unixových základů, aby umožnila jejich spuštění.

Protože CrossOver je vrstva v počítači, nikoli samostatná aplikace náročná na prostředky, která stojí mezi vámi a aplikací, kterou chcete spustit, zmírňuje problémy, s nimiž se potýkají jiná řešení, jako je emulace, duální spouštění nebo virtuální plochy.

Programy běží rychlostí vašeho zařízení, bez zpoždění nebo restartování operačního systému. Nebudete muset ani měnit operační systémy, vytvářet diskové oddíly nebo se věnovat jiným přípravám. CrossOver se podle tvůrců nainstaluje jedním kliknutím a Windows aplikace pak jednoduše fungují jako jakýkoli jiný program.

K dispozici je také neustále aktualizovaná databáze, která uživatelům ukáže, jaké programy budou spolupracovat, takže si můžete stáhnout nový software s jistotou, že bude funkční, až ho budete potřebovat. Roční předplatné CrossOver poskytuje funkce systému Windows bez emulátoru na počítačích Mac, Linux a ChromeOS za 49 USD.

Zdroj: Codeweaver, How-to-Geek


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme