Přejít k hlavnímu obsahu

Aster Home 2

Martin Kučera 15.09.2019

Program Aster umí rozdělit systémové zdroje počítače tak, že vytvoří více samostatných pracovních prostředí, která mohou fungovat současně. ("Plná verze - Chip 10/2019.")

Máte doma jen jeden počítač, ale potřebuje na něm pracovat více uživatelů zároveň? Pak vám stačí jen druhý monitor, klávesnice, myš a šikovný software.

Aplikace Aster Home vytvoří z jediného počítače (ať už notebooku nebo klasického, stolního PC) dvě samostatná pracovní místa. Uživatelé se k nim mohou přihlásit svým účtem ve Windows a pracovat současně na jednom počítači. Aster totiž umí ve Windows provozovat dvě samostatné pracovní plochy a oddělit grafický výstup do dvou monitorů. V nastavení programu určíte rozdělení zdrojů mezi uživatele, kteří budou pro ovládání svého pracoviště potřebovat vlastní klávesnici a myš. Nejjednodušší je použití programu Aster na notebooku, bude vám pro druhého uživatele bude kromě klávesnice a myši stačit jen jeden externí displej. Oba uživatelé mohou současně pracovat s různými i stejnými aplikacemi a také lze řídit přístup uživatelů k datům na disku počítače. Pro současnou práci dvou uživatelů vám bude stačit běžně výkonný hardware.

Další informace o programu a jeho používání najdete v rozsáhlém článku v tištěném Chipu.

  • Plná verze
  • Uveřejněno v Chipu 10/2019
  • Info: www.ibik.ru
  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu Aster můžete po instalaci a aktivaci používat bez funkčních omezení včetně aktualizací po dobu jednoho roku. K dispozici budete mít základní verzi, podporující dvě pracovní místa v jednom počítači. Běžná cena licence programu je necelých 1 400 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

V plné verzi programu Aster si můžete aktivovat dvě samostatná pracovní místa v jednom počítači. V prvním pracovním prostředí běží aplikace Aster a provádí se příslušná nastavení. Druhý uživatel se může přihlásit ke kterémukoli z účtů nastavených ve Windows. V rámci konfigurace se rozdělují hardwarové zdroje pro jednotlivá pracovní místa. Z obsahu primárného pracoviště (»Place 1«) přetáhnete myší do »Place 2« požadovaný monitor, myš a klávesnici. Dále můžete rozdělit i dostupná zvuková a USB zařízení. Jednotlivým pracovním místům lze přiřadit nejen hardwarové zdroje, ale také povolit, nebo zakázat přístup ke konkrétním instalovaným aplikacím nebo složkám se soubory na pevném disku. Ve výchozím nastavení mají všichni uživatelé přístup k celému obsahu počítače.  

Pro použití programu Aster budete potřebovat i odpovídající hardwarové vybavení. Základem je grafická karta se dvěma výstupy pro monitory. Podporovány jsou přitom jak grafické čipy Intel na základní desce, tak běžné grafiky s procesory Nvidia a AMD. Dále jsou doporučovány procesory nejméně řady Intel Core i5 a dostatek operační paměti (alespoň 8 GB). Samozřejmě se neobejdete ani bez klávesnice a myši pro druhého uživatele vašeho počítače.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud