Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Baterie vašeho smartphonu se neustále vybíjí? Nová funkce Androidu by měla nabídnout řešení

Jiří Palyza 08.04.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí umělé inteligence)

Také stále bojujete s vybitým mobilem? Zejména starší smartphony, jejichž akumulátor už je tak trochu "unavený", mají tendenci se rychle vybíjet. Lidé pak využívají každou možnost, aby své zařízení připojili k nabíječce. Nová funkce systému Android by měla přinést nápravu.

Do oficiálního uvedení nové verze mobilního systému Android 15 ještě zbývá několik měsíců, postupně se ale dozvídáme spoustu zajímavých informací o připravovaných funkcích. S druhou "Developer Preview" verzí systému se objevily náznaky novinky, která má potenciál prodloužit výdrž baterie smartphonů.

Funkce, která se skrývá za názvem "Adaptive Timeout", tedy volně přeloženo adaptivní vypínání, provede po vypršení krátkého časového intervalu vypnutí displeje, pokud jej uživatel nesleduje.

V tuto chvíli se displej androidového zařízení chová tak, že podle osobních preferencí uživatele lze jeho vypnutí nastavit v rozmezí 15 sekund až 30 minut. Nová připravovaná funkce by měla být schopna displej vypnout ještě dříve, pokud se tedy zařízení nepoužívá. To by mělo přinést významnou úsporu elektrické energie, a to zejména v případech, kdy je displej nastavený na maximální jas.

Android: funkci adaptivního časového limitu si nejprve budou užívat majitelé smartphonů Google Pixel
 

Smartphone Pixel 8 v detailu
Zpočátku se nová funkce pro šetření kapacity akumulátoru očekává pouze u modelů Pixel, ostatní výrobci budou snad brzy následovat.
Zdroj: Samuel Angor / Unsplash

Novinku objevil známý publicista serveru Android Authority, Mishaal Rahman, který našel související řetězce ve verzi systému Android 15 Developer Preview 2. Novinka by mohla fungovat podobně, jako stávající funkce pro rozpoznávání sledování obrazovky. Pomocí přední kamery rozpozná, zda uživatel telefon používá.

Mohlo by vás zajímat

Podle stávající analýzy bude tato funkce, alespoň prozatím, exkluzivní pouze pro telefony Google Pixel, které budou vybaveny systémem Android 15. Není součástí základního kódu systému Android (AOSP, Android Open Source Project), takže ostatní telefony se systém Android tuto připravovanou novinku velmi pravděpodobně automaticky neobdrží.

Zdroj: Android Authority
 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud