Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Betaverze Lightroomu 4 ke stažení

redakce 12.01.2012

Bezplatná betaverze programu Lightroom 4 poskytuje fotografům efektivitu zpracování obrázků a pracovních postupů.

Kapitoly článku

Společnost Adobe Systems oznámila uvedení betaverze programu Adobe Photoshop Lightroom 4 pro Windows a Mac. Lightroom je veřejně k dispozici k bezplatnému stažení ze stránek Adobe Labs. Jedná se o program, který je určený pro zpracování fotografií. Pomáhá amatérským i profesionálním fotografům rychle importovat, spravovat, zdokonalovat a předvádět fotografie.
Betaverze Lightroom 4 je předběžná verze, představující nové funkce a možnosti, které nabídne finální verze Lightroom 4, jejíž vydání se očekává v následujících měsících. Funkce v této betaverzi zdokonalují technologii pro zpracování stínů a světel a rozšiřují možnosti správy včetně vylepšené podpory videa z DSLR a vytváření fotografické publikace přímo v aplikaci Lightroom. Společnost Adobe vyzývá fotografy, aby si vyzkoušeli betaverzi a sdělili své názory produktovému týmu.

Nové funkce v betaverzi Lightroom 4

Betaverze Lightroom 4 přináší širokou škálu nových možností. Například zcela nové ovládací prvky pro základní úpravy odstínů dokáží využít celý dynamický rozsah fotoaparátů k vykreslení stínů a zvýraznění detailů. Software je vybaven dalšími nástroji pro místní úpravy včetně funkcí redukce šumu, moaré a vyvážení bílé.
Nová nativní podpora videa umožňuje fotografům přehrávat, ořezávat a extrahovat snímky z videozáznamů pořízených zrcadlovkami DSLR, kompaktními fotoaparáty a chytrými telefony. Na video lze aplikovat také mnoho standardních nástrojů Lightroom pro úpravu obrazu a upravená videa lze exportovat jako soubory ve formátu H.264 nebo je publikovat přímo na Facebooku či Flickru.
Lightroom 4 poskytuje fotografům nástroje pro vytváření fotografických publikací prostřednictvím množství funkcí pro práci s textem, řady různých, snadno použitelných šablon a rovněž přímého spojení z nového modulu Book (Kniha). Dále je k dispozici nový intuitivní modul Map (Mapa), který zobrazuje obrázky přiřazené danému místu a nabízí prvky pro určení polohy včetně ukládání oblíbených lokalit pro snadné přirazení v budoucnu.
Modul Develop (Vyvolávání) byl rozšířen o softwarové náhledy, které pomáhají fotografům vyladit obrázky v cílovém barevném prostoru, aby byl zajištěn co nejlepší vzhled výtisků a webového obsahu. Nyní mohou uživatelé navíc odesílat obrázky e-mailem přímo z aplikace Lightroom prostřednictvím e-mailového účtu podle vlastní volby včetně služeb Gmail, Hotmail a Yahoo! Mail.
Adobe Photoshop Ligthroom 4 beta je nyní ke zdarma stažení pro Windows i Mac na http://labs.adobe.com/downloads/. Zákazníci mohou své zkušenosti sdělit komunitě na adrese http://feedback.photoshop.com.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud