Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Bezdrátový přenosný disk pro smartphony a tablety

Pavel Trousil 19.01.2016

Asus představil přenosné bezdrátové úložiště nazvané Travelair N, které umožňuje uživatelům smartphonů a tabletů streamovat multimédia, sdílet soubory nebo zálohovat data na cestách. Disk nabízí úložnou kapacitu 1 TB.

Bezdrátové úložiště Asus Travelair N umožňuje uživatelům smartphonů a tabletů vytvořit si přenosnou multimediální knihovnu. Kapacita disku je 1 TB, takže na něj lze umístit více než 500 filmů nebo tisíce fotografií, hudebních skladeb a dokumentů.

Na rozdíl od běžných externích pevných disků a ostatních přenosných úložišť, která vyžadují připojení přes rozhraní USB, zařízení Travelair N vytvoří svou vlastní síť Wi-Fi, díky níž se lze připojit ke smartphonu nebo tabletu a procházet, sdílet a přenášet soubory bezdrátově.  Zařízení je také vybaveno vestavěnou čtečkou SD karet. Je vhodné například pro cestovatele, kteří chtějí zálohovat fotografie z digitálního fotoaparátu na dovolené. Jakmile jsou fotografie uloženy v Travelair N, mohou si je uživatelé prohlížet i na svém mobilním zařízení a sdílet.

ASUS Travelair N využívá technologii NFC (Near Field Communication) umožňující rychlé připojení ke smartphonům a tabletům podporujícím technologii NFC bez nutnosti konfigurace. Po umístění mobilního zařízení do blízkosti úložiště Travelair N mohou uživatelé získat přístup ke své uložené multimediální knihovně a souborům. Travelair N lze připojit až k pěti mobilním zařízením současně. Díky kompatibilitě s různými platformami zvládá toto bezdrátové úložiště sdílet multimédia a soubory mezi různými smartphony a tablety bez ohledu na to, zda využívají jako operační systém iOS, Android nebo jde o zařízení Kindle Fire. Po připojení úložiště Travelair N pomocí kabelu USB 3.0 mohou uživatelé spravovat svůj obsah také z počítače PC nebo Macu.

Travelair N spolupracuje s aplikací AiDrive určenou pro systémy Android a iOS, s jejíž pomocí se dají prohlížet, sdílet nebo upravovat fotografie, videa a soubory. Rovněž nabízí automatické zálohování fotografií, videí a kontaktních informací ze smartphonů a tabletů. 

Asus Travelair N vydrží až 8 hodin streamovat multimédia do většiny mobilních zařízení a jeho pohotovostní doba dosahuje až 12 hodin na jedno nabití. Konstrukce se stupněm krytí IP43 zaručuje odolnost vůči náhodnému polití nebo postříkaní vodou.

travelair-n1-nahled

Technické parametry:

Bezdrátový standard

IEEE 802.11b/g/n, 2,4 GHz

Úložná kapacita

1 TB

Možnosti připojení

Wi-Fi

USB 3.0

NFC

Kompatibilní operační systémy

iOS 7 nebo vyšší

Android 4.0 nebo vyšší

Kindle Fire HD a HDX

Windows 10, Windows8, Windows 7

Mac OS X 10.6 nebo vyšší

Baterie

3300 mAh

Barva

Černá

Rozměry

140 × 90 × 25,5 mm

Hmotnost

300 g 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud