Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Blíží se další skvělé vylepšení ve WhatsApp: už brzy budete moci posílat fotky ve vysokém rozlišení

Jiří Palyza 09.06.2023

Vývojáři WhatsAppu pracují na dalším vylepšení oblíbeného komunikátoru. Novinka je zatím dostupná pouze pro beta testování, nicméně do budoucna by mělo jít posílat fotky ve vysokém rozlišení.

Aktuální beta verze aplikace pro iOS (23.11.0.76) a Android (2.23.12.13) zavádí možnost posílat obrázky ve formátu HD.

Doposud byli uživatelé omezeni standardní kvalitou obrázků v aplikaci komunikátoru, který nahrané fotky přizpůsobil svým potřebám. V nejnovější beta verzi si uživatelé mohou vybrat, zda chtějí obrázek poslat ve standardní nebo HD kvalitě.

Zvolení HD ale neznamená, že se obrázek zašle ve své originální velikosti. Stále se bude aplikovat lehká komprese. Výchozí volbou pro zaslání jakékoliv fotky nebo obrázku ale zůstane standardní kvalita. Možnost poslání obrázku ve vyšším rozlišení musíte sami zvolit.

wahdphotos

Server WABetaInfo ukazuje, jak vypadá možnost posílání obrázků v nejnovější beta verzi aplikace WhatsApp. | Zdroj. WABetaInfo.com

Celé by to mělo fungovat tak, že při odesílání obrázku prostřednictvím WhatsAppu se v horní části nabídky objeví symbol HD. Pokud na něj klepnete, zobrazí se nabídka volby kvality fotografie se stručnou informací, a vy si budete moci vybrat mezi standardní a HD.

Když odešlete fotku s výběrem rozlišení HD, automaticky se do bubliny zprávy přidá nový štítek, který o tom informuje. Tato funkce je omezena na sdílení obrázků v rámci konverzace. Nebude možné ji použít při sdílení fotek pomocí aktualizací stavu.

Zdroj: WABetaInfo


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud