Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Češi se utkali v celosvětovém finále soutěže Imagine Cup

redakce 17.07.2013

Studenti z VUT v Brně reprezentovali Českou republiku s inovativní hrou pro práci s hudbou.

Společnost Microsoft oznámila výsledky čtyřdenního studentského klání o nejlepší projekty v soutěži Imagine Cup v Sankt-Petěrburgu. Desítky studentských týmů z celého světa poměřily svoje síly ve třech hlavních kategoriích (Inovace, Hry a Sociální odpovědnost). Mezi nejzajímavější nápady se zařadila například aplikace pro jednoduché sdílení hudby s názvem SoundSYNK nebo aplikace pomáhající sluchově postiženým Omni-Hearing Solution.

Českou republiku reprezentoval tým WickedGames složený ze studentů VUT v Brně Rudolfa Kajana, Tomáše Mileta, Istvána Szentandrásiho a Michala Zachariáše pod vedením mentora Adama Herouta. Brněnští studenti sice nevyhráli, ale jejich mobilní logická hra reSound, která skrze rozšířenou realitu umožňuje pracovat s hudbou a dále ji upravovat do nových podob, vzbudila velký zájem.

Ve finále se utkalo 87 studentských týmů ze 71 zemí světa poté, co se do něj probojovaly z jednotlivých národních kol ve svých mateřských zemích. Měly tak možnost zúčastnit se boje o hodnotné ceny za více než 1 milion dolarů.

Vítězové finálního klání soutěže Imagine Cup

První místo v soutěžní kategorii Inovace získal britský tým Colinked s projektem SoundSYNK. V kategorii Hry se na první příčce umístili studenti z rakouského týmu Zepplelin Studio, kteří představili aplikaci Schein. A v poslední kategorii nazvané Sociální odpovědnost si zlato odnesl tým Pro lepší svět se stejnojmenným projektem. Každý z týmů získal odměnu 50 000 dolarů.

O Imagine Cup, který pořádá společnost Microsoft, je mezi studenty každoročně větší zájem. Do 11. ročníku se přihlásilo o 70 % studentů více než v loňském roce. Imagine Cup je součástí iniciativy Microsoft YouthSpark, která si klade za cíl vytvořit pracovní příležitosti pro miliony mladých lidí po celém světě.

Zdroj: TZ Microsoft.

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud