Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

Cestování nočními vlaky: Tato online mapa vám přehledně ukáže všechny noční linky po Evropě

Josef Mika 18.09.2023
Zdroj: Midjourney

Místo letu můžete cestovat také nočním vlakem. Dá se přitom vyspat a druhý den ráno jste v cílové destinaci. S plánováním takové noční cesty by vám mohla pomoci i šikovná online mapa, která zobrazuje kompletní síť pro Evropu, včetně linek z Prahy, Brna nebo Ostravy.

Kapitoly článku

Z Prahy do Frankfurtu, z Ostravy do Varšavy nebo z Prahy/Brna do Budapešti: to jsou typické vlakové trasy využívané Čechy. Ano, někdy dává větší smysl využít leteckou dopravu, ale ve skutečnosti se na tato místa můžete pohodlně dostat i nočními vlaky, jak ukazuje online mapa Evropy se všemi nočními vlakovými spoji v pěkném přehledném designu. A Evropa pak už vlastně ani nevypadá tak velká. Vyzkoušejte si mapu hned a naplánujte si příští pracovní cestu nebo dovolenou.

Mapa se všemi nočními vlaky po Evropě

Noční linky
Pokud na trasu najedete myší, zvýrazní se a zobrazí se všechny mezizastávky.
Zdroj: Nachtzugkarte

Mapa „Nachtzugkarte“ je německý projekt, kromě němčiny ale nabízí i anglické rozhraní. Jakmile si Nachtzugkarte zobrazíte, uvidíte rozsáhlou síť nočních vlaků, které jezdí po celé Evropě. Nejlépe uděláte, když si mapu trochu přiblížíte pomocí tlačítka plus v pravém dolním rohu – pak najedete myší na jednu z tras, čímž ji zvýrazníte a všechny ostatní skryjete. Po kliknutí na trasu se zobrazí další podrobnosti o spojení, včetně např:

  • Všechny zastávky 
  • Provozovatel linky
  • Název a číslo vlaku
  • Odjezd a příjezd
  • Týdenní frekvence
  • Země
  • Komfort (lůžkový vůz, sedadlový vůz, lehátkový vůz)

Úplně dole najdete také odkaz přímo na webové stránky, kde si můžete jízdenky na vlak zakoupit, včetně odkazu na e-shop Českých drah.

info k nočním linkám
Po kliknutí na trasu se zobrazí další podrobnosti o nočním vlakovém spojení.
Zdroj: Nachtzugkarte

Mohlo by vás zajímat

Letět nebo jet?

Létání je samozřejmě rychlejší než jízda vlakem, ale v nočním vlaku můžete většinu času prostě prospat a druhý den ráno se probudit na úplně jiném místě! Je pravda, že je to trochu dobrodružné a určitě ne pro každého, ale spoustě lidí se takový způsob cestování může zamlouvat. Takže pokud máte rádi spánek s trochou houpání a při zvuku pražců, určitě byste ho měli vyzkoušet. 

Zdroj: Nachtzugkarte


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud