Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Chcete starý konektor namísto USB-C u iPhonu 15? Apple prodává toto roztomilé příslušenství

Jakub Fišer 14.09.2023
Zdroj: Daniel Romero / Unsplash

Jednou z největších novinek u nedávno představených iPhonů 15 je USB-C port. Ano, zní to zvláštně, ale jablečné telefony dosud používaly proprietární konektor Lightning. Pokud se jej ale nechcete vzdát tak snadno, například kvůli domácímu příslušenství, můžete si pořídit tento roztomilý, leč celkem drahý adaptér.

Kapitoly článku

Jde o relativně základní dongl, tedy jakousi redukci, kterou využijete s novým iPhonem 15, 15 Plus, 15 Pro či 15 Pro Max. Tyto iPhony totiž jako první nabízí USB-C port pro nabíjení, Apple ale doposud prodal velkou spoustu příslušenství s koncovkou Lightning, tedy originálním 8pinovým konektorem.

Adaptér za 890 korun

Pokud tedy budete z jakýchkoliv důvodů chtít nebo potřebovat ke svému novému iPhonu 15 připojit Lightning konektor, můžete tak učinit prostřednictvím zbrusu nové redukce, kterou Apple na svém e-shopu nabízí. Redukce by se vám mohla též hodit pro využití u iPadů s USB-C.

Je bílá, nabízí USB-C konektor, krátký opletený kabílek a nakonec relativně velkou stanici s Lightning portem. Adaptér vyjde na 890 Kč včetně DPH, což rozhodně není málo, na druhou stranu Apple je známý tím, že za toto příslušenství si rád nechá zaplatit; přestože konkurence nabízí podobné adaptéry za desetinovou cenu.

Apple redukce z USB-C na Lightning
Zdroj: se svolením Apple

Podobných adaptérů a redukcí má Apple na e-shopu celou řádku – dokonce pro ně vyčlenil speciální rubriku. Jde například o USB-C/USB-A redukci, kterou začal prodávat již s prvními MacBooky, které měly pouze USB-C porty. Ta stojí 590 Kč.

Ale třeba taková čtečka SD karet, se stejným donglem (mini-kabílek, který z portu trčí), vyjde na 1490 Kč. Ani to ale není nic proti tomu, že speciální adaptér s USB-A, USB-C a HDMI (existuje též VGA varianta) vyjde na 1990 Kč.

Zdroj: Apple


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud