Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Chcete vidět třeba parní motorku? Máte možnost o víkendu na Maker Faire

Michal Bareš 08.06.2023

Patříte-li mezi technické nadšence, kutily a domácí vynálezce, nebo vás jen baví sledovat okrajové cestičky technického vývoje, můžete o víkendu dorazit na holešovické Výstaviště na akci Maker Faire 2023.

Šestý ročník festivalu Maker Faire proběhne o víkendu 10.6 a 11.6. a podle pořadatelů se na něm sejde víc než 130 expozic, chybět nebudou ani zajímavé přednášky a workshopy a na poslední chvíli dokonce potvrdil účast i zakladatel hnutí tzv. „Makerů“, Dale Dougherty, který vystoupí na hlavním pódiu v sobotu v 12:30.

V rámci festivalu bude možné spatřit nejen různé zajímavé vynálezy, ale řadu věcí si budou moci návštěvníci i prakticky osahat. Workshopy se budou týkat mimo jiné umělé inteligence, robotiky, 3D tisku a na své si přijdou i milovníci nezvyklého využití stavebnic Lego.

Výhodou festivalu Maker Faire je, že se nejedná o klasický výstavní veletrh, ale návštěvníci budou mít možnost si většinu představovaných věcí vyzkoušet a popovídat si s jejich tvůrci. V rámci workshopů bude také možné si řadu věcí i vyrobit.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud