Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Chraňte si soukromí na internetu pomocí bezpečné VPN

Promotion 30.04.2024
AD
Zdroj: Surfshark

Bez internetu se neobejdeme doma ani na cestách, ale pokud nejste zrovna na vlastní bezpečné domácí síti, měli byste udělat vše pro to, aby bylo vaše surfování bezpečné. Vhodnou volbou je spolehlivá služba Surfshark.

Kapitoly článku

K bezplatné Wi-Fi se dnes můžeme připojit skoro všude – na letišti, v restauraci nebo třeba v nákupním centru. To ale vůbec neznamená, že je takové připojení i dostatečně zabezpečené, abychom přes něj mohli bez obav nakupovat na internetu nebo používat internetové bankovnictví.

Naštěstí existuje možnost ochrany internetové komunikace prostřednictvím technologie VPN (Virtual Private Network), která zabezpečí internetové připojení pomocí spolehlivého šifrování. A když si pořídíte aplikaci jako Surfshark VPN, dostupnou pro smartphony s Androidem a iOS, stejně jako počítače s Windows nebo macOS, bude pro vás používání bezpečného šifrovaného připojení přes VPN úplnou hračkou.

Nejspolehlivější šifrování

AD Surfshark
Surfshark VPN je služba dostupná pro smartphony s Androidem a iOS, stejně jako pro počítače s Windows nebo macOS nebo TV s OS Android.
Zdroj: Surfshark

Surfshark VPN šifruje internetové připojení z mobilu nebo počítače a chrání tak veškeré vaše online aktivity před zvědavýma očima. Díky tomu můžete zcela bezpečně surfovat, nakupovat nebo spravovat svůj bankovní účet i ve veřejných Wi-Fi sítích. Surfshark VPN používá aktuálně nejbezpečnější 256bitové AES šifrování, takže si můžete být jisti, že budou vaše data i peníze v bezpečí.

Připojení přes VPN ale zvládne ještě mnohem víc. Díky maskování vaší skutečně IP adresy a šifrování dat skryje vaši skutečnou polohu a zajistí vám maximální soukromí při aktivitách na internetu. Vyhnete se sledování reklamními systémy, získáte nezkreslené výsledky vyhledávání a ani váš poskytovatel internetového připojení nebude schopný zjistit, jaké webové stránky navštěvujete.

Virtuální stěhování

Skrytí vaší skutečné polohy má ještě další velkou výhodu – umožní vám obejít geografické blokování internetového obsahu a používat tak webové stránky či služby, které jsou jinak ve vaší zemi nedostupné. To je užitečné hlavně pro cestovatele, kteří chtějí sledovat své oblíbené streamovací služby kdekoli na světě, nebo pro přistup k informacím, které jsou v některé zemi cenzurovány. S aplikací jako Surfshark VPN je to naprosto snadné – pouze si pro připojení zvolíte zemi, kde je daná služba nebo web dostupná, a VPN aplikace tam vaše zařízení virtuálně „přestěhuje“, když mu přidělí patřičnou IP adresu.

AD Surfshark VPN
Aplikace Surfshark VPN vaše zařízení virtuálně "přestěhuje" do země, kterou si sami zvolíte.
Zdroj: Surfshark

Kromě funkcí zabezpečení internetového připojení a ochrany soukromí má Surfshark VPN i řadu dalších zajímavých funkcí, které zvyšují úroveň online soukromí i bezpečnosti. Surfshark VPN například neuchovává žádné protokoly o vaší online aktivitě, což se o většině alternativních VPN službách říct nedá. Funkce Kill switch automaticky odpojí vaše internetové připojení, pokud není směrováno přes bezpečnou VPN. Zabrání tak potenciálnímu úniku dat a narušení soukromí. Navíc umí Surfshark VPN maskovat použití VPN, což je užitečné v zemích, kde je používání VPN omezeno nebo dokonce zakázáno.

Používání VPN aplikace jako Surfshark VPN je chytrý způsob, jak chránit své online soukromí a bezpečnost v dnešním digitálním světě. Díky šifrování na armádní úrovni, ochraně soukromí a funkcím na obejití geografického blokování vám Surfshark VPN pomůže zůstat v bezpečí, kdekoli budete online. 

Společnost Surfshark také poskytuje na svém YouTube kanále Surfshard Academy i další užitečné video návody na zvýšení bezpečnosti vašich zařízení.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud