Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

CloudProfessor – kit pro internet věcí

Pavel Trousil 30.01.2017

Acer představil startovací vývojový kit  CloudProfessor, který má zájemce naučit, jak programovat a vytvářet sítě Internetu věcí (IoT) při použití mobilních zařízení. 

Společnost Acer na veletrhu BETT 2017 v Londýně oznámila dostupnost svého IoT startovacího kitu CloudProcessor. Tato jednoduchá sada programovatelných komponent s přizpůsobeným softwarem od Aceru ve spojení s cloudovou konektivitou je možností, jak představit propojený hardware každému, kdo se začíná technicky vzdělávat.

Acer CloudProfessor je prvním IoT startovacím kitem na světě, který kombinuje hardware, software a cloud. Pomůže uživatele naučit, co je to cloud a jak přivést na svět své vlastní výtvory. Vedle modulu CloudProfessor obsahuje kit také vývojovou desku Arduino Leonardo, vývojovou desku LED101, Seeed Arduino Shield, dvě LED, dva senzory (světelný a teplotní) a malý motor umožňující pohyb v rámci projektů týkajících se robotiky.

Rovnou po vybalení z krabice je tato sada dodávána s přístupem k Acer Build Your Own Cloud (BYOC), ekosystému s partnery z několika vrstev průmyslu od čipsetu, senzoru, operačního systému, middlewaru až po prodejce aplikací. Díky této předprogramované konektivitě mohou uživatelé sadu zapojit a hrát si se svými zařízeními a výtvory.

Sada CloudProfessor  pro svůj provoz využívá chytrých telefonů a aplikací pro tablet. Studenti se mohou učit ve výukových programech pro Android, Chrome OS a iOS zařízení, jak pracovat v programovacích jazycích, jako je JavaScript, Blockly a LiveCode na dokončení jednoduchého scénáře a inspirovat se pro vytvoření vlastních projektů.

Samotná jednotka Acer CloudProfessor je černou krabičkou (s rozměry 108 × 44 × 13 mm a hmotností méně než 100 g). Připojuje se prostřednictvím bezdrátových sítí 802.11 a/b/g/n a Bluetooth 4.0 + HS. Vnitřním úložištěm je 16 GB vestavěné flash paměti a jednotka pojme i microSD kartu s kapacitou až 128 GB. Celé zařízení pohání SoC Intel Atom x5 Z8300 CherryTrail. IoT vývojová sada Acer CloudProfessor bude k dispozici v oblasti EMEA v první polovině roku 2017.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme