Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

ControlPanel nejen pro správu virtuálních serverů

redakce 21.03.2013

Novou, uživatelsky přívětivější sekci služeb pro zákazníky, spustila v únoru společnost Coolhousing. Inovace zákaznického ControlPanelu nabízí přístup k celé řadě úkolů od správy fakturačních údajů až po nastavení uživatelských práv oprávněných osob nebo produktů.

 

ControlPanel nejen pro správu virtuálních serverů
ControlPanel nejen pro správu virtuálních serverů

 

Skrze klientské rozhraní je možno zapnout, vypnout i restartovat virtuální servery, nainstalovat operační systém či zpřístupnit vzdálenou správu operačního systému prostřednictvím integrované konzole nebo VNC. V nabídce je řada obrazů instalačních médií i předinstalovaných systémů (CentOS, Debian, FreeBSD, Ubuntu a další.

ControlPanel spojuje nově možnosti správy všech virtuálních serverů každého zákazníka do jediného administračního rozhraní. Díky novému Controlpanelu lze centrálně spravovat seznam osob oprávněných k  přístupu k serverům.

Nevýhodou dosud využívaného rozhraní VPSAdmin byla možnost spravovat vždy jen jeden virtuální server. Zákazníci si museli pamatovat vícero přihlašovacích údajů. Pro nový ControlPanel si vystačí s jedním. Klientská sekce je nejen správní, ale i komunikační prostředek. Jeho prostřednictvím je možné zadávat autorizované požadavky operátorům datového centra a urychlit tak celý proces jejich realizace. Součástí ControlPanelu je také přehled všech smluv a dokumentů, včetně přehledné fakturace služeb.

V dohledné době budou funkce rozšířeny o monitoring příkonu jednotlivých serverů, přibydou také možnosti nastavení reverzního záznamu fyzickým serverům, restartu fyzického serveru či zobrazení statistik napájení a uplinků přímo v pohodlném webovém rozhraní (http://www.coolhousing.cz).


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud