Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

CZ.NIC získal akreditaci vzdělávací instituce

redakce 30.08.2013

Výukové centrum správce české národní domény – Akademie CZ.NIC, je nyní akreditovanou vzdělávací institucí, a to na základě rozhodnutí Ministerstva vnitra České republiky.

Současně s tím získal akreditaci také nový kurz Datové schránky, jehož garantem je respektovaný odborník na problematiku datových schránek a vysokoškolský pedagog Jiří Peterka. První kurz o datových schránkách se uskuteční v Akademii CZ.NIC v září. Zájemci se na něj, stejně jako na další kurzy z nabídky vzdělávacího centra CZ.NIC, mohou přihlásit na internetové stránce www.nic.cz/akademie. Základní cena dvoudenního školení datových schránek je 3 300 korun.

Nový kurz podrobně seznámí uživatele s problematikou datových schránek a všemi aspekty jejich fungování včetně právních předpisů. Účastníci se tak dozví nejen to, jaké povinnosti jsou s datovými schránkami spojeny, ale například také, jak je to s lhůtou doručení, co se stane, když obdrží zprávu, která není jejich či jak nakládat s datovými zprávami v dlouhodobém horizontu. Součástí kurzu bude také představení problematiky elektronického podpisu. Zájemci o účast na kurzu nemusí mít žádné speciální znalosti. Výhodou ale je, pokud už s datovými schránkami přišli v minulosti do styku.

Dvoudenní kurz povede v Akademii CZ.NIC respektovaný odborník na datové schránky a vysokoškolský pedagog Jiří Peterka, který se o výklad podělí s Jiřím Průšou z CZ.NIC. Jiří Průša působí v CZ.NIC jako projektový manažer, jenž má s datovými schránkami mnohaleté zkušenosti, především ze svého působení ve státní správě. Ministerstvo vnitra udělilo kurzu Datové schránky akreditaci číslo AK/PV-501/2013 v rámci dalšího vzdělávání úředníků územně samosprávních celků. Kurz je tedy určen především pracovníkům městských a obecních úřadů či ministerstev, přihlásit se na něj ale mohou také zaměstnanci firem, kteří se chtějí datové schránky naučit správně obsluhovat.

„Těší mě, že můžeme v nabídce našeho vzdělávacího centra představit další zajímavé téma, na jehož výkladu se budou podílet skutečně odborníci na slovo vzatí. Jiří Peterka i Jiří Průša se problematice datových schránek věnují od samého počátku, a to nejen jako školitelé, ale i publicisté. Velkou radost nám všem také udělalo udělení akreditace, která se nevztahuje jen na kurz Datové schránky, ale v této souvislosti i na celou naši Akademii CZ.NIC. V budoucnu počítáme s rozšířením nabídky akreditovaných kurzů,“uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Více informací o kurzu Datové schránky, ale i o dalších kurzech z nabídky Akademie CZ.NIC, najdou zájemci na internetových stránkách www.nic.cz/akademie. Zde je možné se také na všechny kurzy rovnou přihlásit.

Zdroj: TZ CZ.NIC.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud