Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Dell varuje před únikem dat – údajně se týká 49 milionů zákazníků. Nejste mezi nimi?

Pavel Trousil 11.05.2024
Zdroj: Vygenerováno v Midjourney

IT výrobce Dell varuje prostřednictvím e-mailů před narušením bezpečnosti dat poté, co útočník oznámil, že ukradl informace o přibližně 49 milionech zákaznících.

"V současné době vyšetřujeme incident týkající se portálu společnosti Dell, který obsahuje databázi s omezenými typy informací o zákaznících souvisejících s nákupy u společnosti Dell," uvádí se v oznámení společnosti Dell o narušení bezpečnosti dat. "Domníváme se, že vzhledem k typu dotčených informací nehrozí našim zákazníkům významné riziko."

Společnost Dell uvádí, že útočníci získali během narušení přístup k informacím, jako je jméno, fyzická adresa, informace o hardwaru a objednávkách u společnosti Dell, včetně servisní značky, popisu položky, data objednávky a souvisejících informací o záruce.
 

Dark web
Ukradená data byla na prodej na hackerském fóru Breach Forums.
Zdroj: Daily Dark Web

Dell dále zdůrazňuje, že ukradené informace neobsahují finanční ani platební údaje, e-mailové adresy ani telefonní čísla a že na vyšetřování incidentu spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení a externí forenzní firmou.

Ukradená data byla na prodej na hackerském fóru - 28. dubna se na hackerském fóru Breach Forums pokusil aktér hrozby jménem Menelik prodat databázi Dellu a uvedl k tomu, že ukradl data "49 milionů zákazníků a dalších informačních systémů zakoupených od společnosti Dell v letech 2017-2024". Informoval o tom jako první portál Daily Dark Web. Příspěvek na fóru Breach Forum byl mezitím z webu odstraněn, což by mohlo naznačovat, že databázi zakoupil jiný aktér hrozby.
 

Mohlo by vás zajímat

Společnost Dell se sice nedomnívá, že by "vzhledem k typu dotčených informací hrozilo našim zákazníkům významné riziko", přesto by ukradené informace mohly být potenciálně použity k cíleným útokům na zákazníky společnosti Dell. Věnujte tedy při komunikaci se společností Dell zvýšenou pozornost na phishing.

Zdroj: Daily Dark Web, Reddit, Bleeding computer


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud