Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Designový telefon Nokia

redakce 29.08.2013

Nokia odhalila model Nokia 515, prémiový mobilní telefon vytvořený pro ty, kteří si potrpí na styl.

Telefon zabalený v lehkém hliníku v sobě kombinuje moderní design, vysoce kvalitní materiály a špičkový výkon. Nokia 515 bude dostupná jak  ve variantě s podporou pro  jednu SIM kartu tak i ve variantě  podporující dvě  SIM karty využívající  technologii  Easy Swap Dual SIM.

Nokia 515 odráží zaměření společnosti Nokia na design, jednoduchost, čistotu a kvalitu zpracování. Displej je vyroben ze skla Gorilla Glass 2 odolného proti poškrábání, které je hladce zaobleno a usazeno do těla telefonu. Součástí telefonu je také vysoce leštěná čočka fotoaparátu. Nokia 515 bude dostupná v černé nebo bílé barvě. S tloušťkou pouhých 11 mm se Nokia 515 perfektně schová i do té nejmenší kapsy či kabelky.

Chytrý fotoaparát nabízí rozlišení 5 megapixelů, LED blesk i pokročilé fotografické funkce pro zachycení, editování a sdílení fotografií, včetně funkcí:

  • Panorama – pro širokoúhlé záběry, včetně skupinových fotografií a panoramat
  • Sekvenční snímání pořiďte až pět snímků v řadě za sebou na jedno stisknutí spouště, a vyberte si ten nejlepší z celé série.
  • Autoportrét – pro perfektně vycentrované autoportréty, a to i bez využití předního fotoaparátu. Vestavěný hlasový průvodce zajistí, abyste byli ještě před stiskem spouště ve středu záběru.

Sdílení fotografií s přáteli a rodinou je rychlé a snadné, navíc jednotlivé fotografie lze přímo z galerie sdílet na sociálních sítích. Lidé mohou také sdílet fotografie i další obsah s využitím exkluzivně dostupné technologie Nokia Slam, která je v modelu Nokia 515 zabudována. Ta funguje na základě přenosu fotografií či kontaktních údajů na sousední telefon s podporou Bluetooth, a to během několika málo kliknutí a bez nutnosti párovat obě zařízení.

Větší rychlost i výkon pro práci a hry

Nokia 515 podporuje rychlý 3,5 G HSDPA internet. Telefon nabízí ve verzi s jednou SIM kartou výdrž až 38 dní, což z něj činí perfektně vyvážené zařízení pro práci i volný čas. S optimalizovaným HSDPA internetem a vestavěnou cloudovou kompresí dat je mobilní surfování po webu až o 90 procent efektivnější, což pomáhá lidem využít jejich datové tarify na maximum. Populární aplikace jako Facebook, Twitter, či Nimbuzz jsou již předinstalované v telefonu. Podpora pro Mail for Exchange umožňuje lidem přístup k pracovním e-mailům a přímou synchronizaci jejich kalendářů a kontaktů. Telefon lze také prostřednictvím USB kabelu připojit k počítači či notebooku a využívat ho jako modem.

Nový telefon přichází vybavený podporou pro HD voice, díky čemuž si budou moci jeho majitelé užívat čistý zvuk i v hlučném prostředí. S předinstalovanou aplikací Transfer pak mohou synchronizovat své kontakty přímo s telefony Lumia či jinými chytrými telefony na platformách Windows Phone 8 či Android, a proměnit tak Nokia 515 v sekundární telefon. Navíc pro ty, kteří rádi využívají separátního telefonu pro hlasové hovory, nabízí Nokia 515 využití té samé micro SIM karty, která se typicky nachází v chytrých telefonech.

Nokia 515 se začne globálně expedovat v září. Nejdříve se objeví na trhu v Rusku, Německu, Švýcarsku a Polsku. Předpokládaná prodejní cena je 115 € bez daní a dotací.

 

 

Zdroj: TZ Nokia.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme