Přejít k hlavnímu obsahu

Detekce a ochrana před malwarem

Pavel Trousil 17.02.2023

Přicházejí e-mailem nebo si je stáhnete : infikované soubory. Infekci těmito maskovanými škůdci však lze předejít. Ukážeme vám, jak na to.

Chip 03/2023: V minulosti se počítačové viry musely poměrně pracně šířit prostřednictvím disket, CD-ROM disků nebo USB flash disků. Dnes je mnohem snazší a pohodlnější je šířit prostřednictvím internetu. Do počítačů koncových uživatelů se dostávají přímo a bez většího úsilí prostřednictvím e-mailu nebo stahování.

Podle bezpečnostních expertů z institutu AV-Test se každou sekundu do sítě dostane v průměru 3,3 nových škodlivých nebo nežádoucích programů. Téměř 12 000 za hodinu, více než 280 000 za den, 8,6 milionu za měsíc a za posledních dvanáct měsíců bylo těmito bezpečnostními odborníky objeveno více než 100 milionů nových malwarů a dalšího škodlivého softwaru.
Většina těchto programů se do cizích počítačů dostává prostřednictvím nevyžádaných a podvodných e-mailů nebo kontaminovaných souborů nabídnutých ke stažení. V tomto článku, který najdete v Chipu 3/2023, vám proto ukážeme, jak škůdce včas odhalit a zabránit tak napadení vašeho počítače.

Obsah: Všechna témata Chipu 03/2023

 

 

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud