Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Domácí zábava v moderním hávu

redakce 12.06.2013

Asus představil dvojici zařízení, která do oblasti domácí zábavy přinášejí neotřelý design – bezdrátovou myš a touchpad VivoMouse a kompaktní počítač VivoPC. VivoMouse je myš s integrovaným multidotykovým touchpadem pro stolní počítače a přenosná zařízení, která zároveň slouží i jako bezdrátové dálkové ovládání pro PC.

VivoMouse představuje nový typ vstupního zařízení, které je kombinací tradičního ovladače stolních počítačů a bezdrátového ovladače přenosných zařízení pro příležitostné intuitivní ovládání PC. VivoMouse lze používat jako standardní optickou myš, která pohodlně padne do ruky. Na jejím povrchu se ale rovněž nachází velký kruhový touchpad s podporou multidotykových gest pro operační systém Windows 8.

Široké ploché tělo novinky se dá tedy střídavě využívat jako myš a touchpad pro stolní počítač, což z něj dělá dobrou volbu pro počítače se systémem Windows 8, které nejsou vybaveny multidotykovým displejem. Díky bezdrátovému připojení k PC ho lze využít i pro ovládání stolního počítače na dálku, což z něj dělá periferní zařízení pro počítač v obývacím pokoji.

Zařízení VivoPC se zajímavou povrchovou úpravou z broušeného kovu a představuje kompaktní stolní PC, který nabízí kvalitní zvuk zásluhou technologie SonicMaster a také bezdrátové připojení prostřednictvím rozhraní Wi-Fi 802.11ac. Dostupnost novinek na českém a slovenském trhu zatím nebyla oznámena.

VivoPC má na výšku pouze 56 mm a jeho profil je menší než list papíru formátu A4. Navzdory malým rozměrům má počítač VivoPC co nabídnout i pokud jde o možnosti hardwarové rozšiřitelnosti. Prostřednictvím posuvného krytu skříně se uživatelé snadno dostanou ke dvěma slotům pro vnitřní paměť. Do pozice pro disk pak lze umístit 3,5" či 2,5" pevný disk SATA 6 Gbit/s.

ASUS VivoMouse

  • Optický senzor s rozlišením 1 200 dpi
  • 2,4GHz RF bezdrátové připojení
  • 3bodový multidotykový touchpad
  • 135 × 78 × 25,5 mm

 

ASUS VivoPC

  • Procesor Intel s integrovanou grafickou kartou Intel HD
  • Podpora 3,5"/2,5" HHD/SSD SATA 6Gb/s
  • 802.11ac Wi-Fi
  • 2 porty USB 3.0 a 4 porty USB 2.0
  • 190 × 190 × 56,2 mm

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud