Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Dotykové ultrabooky Sony Vaio Duo 11 a Vaio T13

redakce 20.10.2012

Dotykové ovládání Windows 8 rozhoupalo výrobce k větší vývojové kreativitě, což je skvělá zpráva jak pro uživatele. Během jednoho týdne jsme po zajímavých ultrabookových tabletech od Lenova přivítali další odvážnou konstrukční novinku – dotykový ultrabook Sony Vaio Duo 11.

 

 

 

Sony představilo na páteční tiskové konferenci dvojici dotykových ultrabooků, určených pro nový OS Windows 8. Na trhu se tak objeví další 11,6“ model a vedle něj i další novinka v podobě 13“ ultrabooku s dotykovým ovládáním a klasickou konstrukcí.

Sony Vaio Duo 11 bude možné požívat jak jako běžný ultrabook, tak po zasunutí displeje i jako tablet. Proměna ultrabooku v tablet tentokrát nevyžaduje otočení displeje (jako u Lenova), ale díky displej se sklápí na klávesnici díky speciální konstrukci Surf Slider. 11,6“ displej je vybaven IPS panelem s Full HD rozlišením a ve složeném stavu má i s klávesnicí tloušťku 18 mm. Celková hmotnost tohoto utrabooku o rozměrech 320 mm x 17,8 mm x 199 mm činí 1,3 kg. Displej Vaia Duo 11 je dotykový a lze jej kromě prstů ovládat i přibaleným stylusem, který lépe využije funkcí Windows 8 pro rozpoznání psaného textu a lze jej použít i ke kreativnější práci s obrázky a dokumenty.

Na rozdíl od 11,6“ modelu Lenovo Yoga 11 je Duo 11 osazeno plnohodnotným procesorem Intel Core i5-3317U, takže bude používat plnohodnotnou verzi Windows 8. V ČR se bude prodávat jediná konfigurace, která kromě zmíněného CPU obsahuje dále 4 GB RAM, 128GB SSD disk, grafiku Intel HD Graphics 4000, dvojici USB 3.0 portů, HDMI, plnohodnotný D-Sub i LAN konektor. Bezdrátovou komunikaci zajistí adaptéry Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, BT 4.0 a dokonce bude disponovat i NFC rozhraním. Bohužel ale nebude vybaven 3G modemem. Cena této konfigurace byla stanovena na 33 990 Kč.

Součástí softwarové výbavy bude kromě Windows 8 i sada aplikací od Sony, které zákazníkovi ulehčí práci se stylusem a přinese zábavu. Líbila se nám jednoduchá aplikace Active Clip, která slouží k rychlému ořezávání objektů na fotografiích a k základním grafickým úpravám. Aplikace Note Anytime for VAIO pak umožní kdykoliv opatřit zpracovávané dokumenty rukopisnou poznámkou, která se uloží do jiné vrstvy a neporuší tak daný dokument. Sony připravilo i řadu aplikací pro práci se sociálními sítěmi, hudbou a fotografiemi.

Kromě skládacího tabletového ultrabooku Duo 11 uvedlo Sony ještě aktualizovanou verzi ultrabooku T13, který je tentokrát vybaven dotykovým 13,3“ displejem s rozlišením 1366 x 768 bodů, 500GB hybridním HDD, nebo SSD diskem a novějším procesorem řady Intel Ivy Bridge. V prodeji budou dvě verze – levnější s HDD za 21 990 Kč, dražší s výkonnějším CPU a SSD diskem pak za 25 990 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud