Přejít k hlavnímu obsahu

DVD Creator

Martin Kučera 20.06.2022

V programu Apeaksoft DVD Creator můžete snadno vytvářet a vypalovat vlastní DVD a Blu-ray disky z videozáběrů pořízených smartphonem nebo třeba akční kamerou. ("Plná verze - Chip 07/2022.")

DVD a Blu-ray přehrávače se sice už moc neprodávají, ale hodně lidí je ještě doma má a rádi si na nich budou přehrávat disky s vlastními videi.

Program Apeaksoft DVD Creator umí vytvářet filmové DVD a Blu-ray disky z videí ve všech běžných formátech, jako jsou MP4, FLV, MOV, WMV, MTS, AVI a další, takže výchozím materiálem pro vytvářené filmové disky se mohou stát videosoubory prakticky z libovolného zdroje. Použitý videomateriál stačí vložit do okna programu Apeaksoft DVD Creator, kde s ním můžete dále pracovat. Především je možné seřadit videoklipy podle vlastní volby a také zvolit zvukovou stopu a titulky, které je budou na filmovém disku doprovázet (pokud je v souboru s videem uloženo více zvukových stop). Titulky lze použít i externí z příslušného souboru. V programu Apeaksoft DVD Creator můžete následně z videoklipů odstřihnout nepotřebné části, upravit jejich rozlišení, otočit jejich obraz nebo je třeba vylepšit pomocí několika dostupných efektů s nastavitelnou intenzitou. Podobně lze upravit i zvukovou stopu videí a nakonec i titulky. Použitá videa lze také rozdělit do kapitol, což později zjednoduší pohyb v obsahu disku.

Program je možné pořídit prostřednictvím nákupu digitálního Chipu za 99 korun >> a získanému přístupu k »On-line DVD«.

Kapitoly jsou důležité i pro následný krok, kterým je vytvoření hlavní nabídky filmového disku. Apeaksoft DVD Creator za tímto účelem nabízí celou řadu šablon, vhodných například pro videa z cest, rodinných akcí nebo třeba ze svatby. Šablony lze dále upravovat, především je doplnit o grafiku a hudbu na pozadí, a uložit si je pro opakované použití.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7-11 (32/64 bit)
  • Registrace do konce července 2022

Roční plnou verzi programu Apeaksoft DVD Creator v ceně 700 korun můžete po aktivaci používat bez funkčních omezení včetně průběžných aktualizací, ovšem bez nároku na technickou podporu a upgrade na vyšší verzi. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána. Období provedení registrace, instalace a aktivace je zaručeno do konce července 2022. Program existuje i ve verzi pro počítače Apple s macOS.

dvd-01

Práce s programem Apeaksoft DVD Creator není vůbec složitá – stačí si jen zvolit typ disku, jaký budete vytvářet, vybrat použitá videa, případně vytvořit s pomocí šablony menu disku a pak jej přímo v aplikaci i vypálit. K dispozici jsou ale i pokročilejší nastavení. | Zdroj: DVD Creator

dvd-02

Při vytváření obsahu optických disků podporuje Apeaksoft DVD Creator všechny běžné formáty videa – včetně souborů stažených z YouTube a samozřejmě videozáběrů ze smartphonů nebo akčních kamer. Můžete si zvolit i zvukovou stopu a titulky, stejně jako výstupní rozlišení. | Zdroj: DVD Creator

dvd-03

Kliknutím na volbu „Power Tools“ vyvoláte nabídku nástrojů na zpracování videoklipů před jejich vypálením na DVD nebo Blu-ray. Důležitá je především funkce „Video Edit“, která umožňuje videoklipy stříhat, otáčet a převracet nebo je vylepšovat různými efekty. | Zdroj: DVD Creator

Těsně před spuštěním vypalování vašich videoklipů na DVD nebo Blu-ray disk následuje ještě jedna nabídka nastavení. Zde si můžete především vybrat, jestli chcete skutečně rovnou vypálit film na prázdné médium, nebo jen vytvořit obraz disku ve standardním formátu ISO. Druhá z možností je vhodná především v případě, že váš počítač nemá vypalovací mechaniku. V programu Apeaksoft DVD Creator si tedy můžete vytvořit ISO obrazy disků a ty pak příležitostně vypálit na jiném počítači, který je vybavený DVD nebo Blu-ray vypalovací mechanikou. Pozornost věnujte ještě nastavení „Playback mode“, kde si můžete zvolit mezi automatickým spuštěním hlavní nabídky disku („Start from menu“) nebo spuštění prvního titulu, resp. Kapitoly („Start from the first title“). Předvolba „Loop play all titles“ zajistí přehrávání obsahu disku ve smyčce. Pak už můžete tlačítkem „Start“ zahájit vypalování disku podle provedených nastavení, nebo vytvoření ISO obrazu.

Seznam všech plných verzí v Chipu 07/2022

Obsah: Všechna témata Chipu 07/2022


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud