Přejít k hlavnímu obsahu

EaseUS Todo PCTrans 6.5 Pro

Martin Kučera 24.06.2014

S postupujícími týdny od ukončení podpory Windows XP je otázka přechodu na nový operační systém stále naléhavější. Přenos všech potřebných dat a aplikací do nového počítače přitom nemusí být vůbec složitý. * Uveřejněno na Chip DVD 07/14

box-todo250 Plná verze programu EaseUS Todo PCTrans 6.5 Pro se specializuje na přenos uživatelských dat a instalovaných aplikací z jednoho počítače na druhý. Typickým scénářem použití tak může být například instalace nového počítače s Windows 8, do kterého chcete přenést obsah z vysloužilého stroje s Windows XP. Další možností použití může být usnadnění instalace více počítačů, ve kterých chcete mít stejnou či podobnou výbavu. Vše instalujete pouze jedenkrát a pak přenesete i do dalších počítačů. Použití programu EaseUS Todo PCTrans je velmi snadné, jediným nezbytným předpokladem, kromě instalace programu na obou počítačích, je propojení obou strojů ve stejné síti.

Plná verze programu EaseUS Todo PCTrans 6.5 Pro odpovídá svojí funkční výbavou aktuální komerční edici aplikace. Pro její neomezené použití při migraci aplikací a dat mezi počítači stačí jen provést jednoduchou registraci na internetu. Běžná cena licence programu EaseUS Todo PCTrans 6.5 Pro je přibližně 800 korun. Aplikace existuje rovněž ve verzi Free, která ovšem umožní přenos nejvýš dvou aplikací.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Win XP/Vista/7/8 (32/64 bit)
  • Registrace online
obr-01

Vyhledání počítače: EaseUS Todo PCTrans automaticky najde v síti druhý počítač s nainstalovaným migračním programem.

Migrace aplikací a dat s využitím programu EaseUS Todo PCTrans představuje velmi jednoduchý proces. Stačí jen instalovat aplikaci na oba počítače, se kterými chcete pracovat, a tyto stroje klasickým ethernetovým kabelem připojit ke společné síti. V rámci dále popisovaného postupu budete pracovat pouze na (starém) počítači, ze kterého chcete přenést data a aplikace do jiného (nového) stroje. Druhý počítač ponechejte zapnutý a spusťte v něm aplikaci EaseUS Todo PCTrans.

obr-02

Výsledek analýzy: Program EaseUS Todo PCTrans velmi rychle vypíše počet aplikací a objem dat, která je možné mezi počítači přenést.

Výrobce migračního programu EaseUS Todo PCTrans rovněž doporučuje během přenosu dat vypnout antivir a firewall a rovněž upravit nastavení napájení počítačů tak, aby nedošlo k jejich přechodu do režimu spánku. Příslušné předvolby najdete v Ovládacích panelech pod nabídkou »Hardware a zvuk | Možnosti napájení«.

obr-03

Aplikace k migraci: Při migraci aplikací do nového počítače je samozřejmě důležitá jejich kompatibilita s příslušnou verzí operačního systému Windows.

Propojení počítačů

Program EaseUS Todo PCTrans automaticky pozná, že je v síti připojen další počítač, ve kterém je tato aplikace rovněž instalována a spuštěna. V úvodním okně programu byste proto pod volbou »Please select a computer to transfer« měli vidět název počítače, do kterého chcete přenášet data a aplikace, společně s informací o jeho verzi operačního systému Windows. Jednoduše klikněte na popisek tohoto počítače a pokračujte tlačítkem »Continue«. Nyní proběhne rychlá analýza starého počítače (toho, se kterým aktuálně pracujete), jejímž výsledkem je informace o počtu aplikací a k migraci a objemu dat k přenosu do nového stroje.

obr-04

Data k přenosu: EaseUS Todo PCTrans přenese systémové složky s dokumenty, fotkami či hudbou a jakékoli další data ze starého počítače do nového stroje.

Výběr aplikací a dat

Pro úpravu nastavení migrace aplikací klikněte na modrou čtvercovou ikonu vpravo od popisku »Applications«. V nově otevřeném okně se seznamem aplikací instalovaných na starém počítači snadno zjistíte, které programy bude možné přenést a které jsou naopak s novým operačním systémem nekompatibilní. Jestliže si program EaseUS Todo PCTrans kompatibilitou není úplně jistý, najdete u příslušné aplikace popisek »Likely«. Samozřejmě jsou na seznam zařazeny i aplikace instalované v obou propojených počítačích, ty ovšem nejsou zvoleny k migraci. Podobným způsobem můžete rovněž upravit seznam adresářů se soubory (»User data«), určenými k přenosu ze starého do nového počítače. Podle provedeného nastavení bude EaseUS Todo PCTrans automaticky dopočítávat celkový objem dat k migraci.

obr-05

Migrace: V závislosti na počtu přenášených aplikací a objemu dat bude jejich migrace trvat jednotky minut až hodiny.

Přenos dat

Jakmile máte na starém počítači vybrány aplikace a data k přenosu do nového stroje, nezbývá než kliknout na tlačítko »Transfer«. Během přenosu raději nepoužívejte starý ani nový počítač a po dokončení nový stroj restartujte.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud