Přejít k hlavnímu obsahu

east-tec SafeBit 2

Martin Kučera 27.06.2014

Často na svém disku uchováváte data, která se nesmí dostat do rukou neoprávněných osob. Přitom jejich získání je mnohdy snadnější než si myslíte. Zazděte bezpečnostní trhliny vhodným šifrovacím nástrojem. * Uveřejněno na Chip DVD 07/14

box-safebit250 Bezpečnostní nástroj East-tec SafeBit z Chipu je úspěšným pomocníkem při řešení otázky, jak zabezpečit vaše data. Program umožní vytvořit šifrované virtuální disky pomocí kvalitní technologie AES 256. Takové disky se v systému chovají po přihlášení jako běžné diskové oddíly. Veškeré šifrování a dešifrování probíhá za běhu a nebude vás tedy ničím omezovat. Pro vyšší zabezpečení můžete navíc použít USB flash disky jako autorizační klíče. Zašifrované disky v podobě souborů můžete libovolně přenášet po internetu či jinou cestou a usínat s pocitem bezpečí, že prolomení šifry by trvalo běžnému uživateli desítky let. SafeBit rovněž umožňuje tyto disky zálohovat a obnovovat.

Pro čtenáře Chipu je připravena plná verze programu east-tec SafeBit 2 v ceně cca 700 Kč.

  • Jazyk: anglicky
  • OS: Win XP/Vista/7/8 (32/64 bit)
  • Registrace online
obr-01

Úvodní obrazovka: Hezky zpracovaný a přehledný layout, ve kterém najdete vše potřebné.


East-tec SafeBit je program na šifrování disků a zároveň je perfektním řešením ochrany vašich dat proti potencionálním únikům informací a neoprávněným vstupům. Podporuje šifrování za chodu, takže se nemusíte bát nějakých omezení. Celé to funguje tak, že si program vytvoří virtuální diskové jednotky (které jsou omezeny pouze velikostí vašeho disku, případně formátem disku), do kterých si můžete schovat vaše soubory a složky. Ty jsou následně velmi silně zašifrovány a dostat se k nim můžete pouze po úspěšné autorizaci. Zároveň se však nemusíte obávat nějakého složitého přístupu k souborům, po autorizaci se virtuální disk chová jako běžný pevný nebo externí disk a můžete k němu libovolně přistupovat, například přes Průzkumník. Program má automaticky zabudovaný časovač a tak se trezor automaticky zavře po 15 minutách neaktivity, aby nedošlo k nějakému odcizení dat.

obr-02

Vytváření disků: Jednoduchý průvodce vytvářením disku. Velikost vytvořeného disku je neomezená v případě, že se nachází na NTFS disku, v případě FAT32 jste limitováni na 4 GB.

Chraňte svá data

I zdánlivě nedůležitá data mohou mít pro někoho velkou cenu, příkladem mohou být fotografie, které se pak mohou ocitnout ve fotobankách a jinde. V tom horším případě může jít o nějaké firemní dokumenty, jejichž únik vám i vaší firmě může znatelně zavařit.

Stejně jako máte pojištěné auto či jiné věci nebo sami sebe, je dobré mít pojištěné i to co máte ve svém PC – a v tomto případě za to nezaplatíte ani korunu. Tento šikovný software vám umožní i nainstalovat a spouštět jiné programy ze zašifrovaného prostoru, takže jejich použití nezanechá žádné stopy. Díky podpoře šifrování za běhu nebudete nijak omezeni ve vykonávání úkonů, ani nebudete muset odklikávat různá vyskakující okna, že se šifrováním souhlasíte atd. Data se zkrátka šifrují a dešifrují automaticky a vy tak budete mít pocit, že máte připojen jen další klasický disk (písmenné označení disku si můžete zvolit, standardně je disk označen jako Z).

Vaše vytvořené virtuální disky můžete pak snadno sdílet pomocí cloudu či výměnných medií a zůstanou plně chráněny. SafeBit obsahuje rovněž funkce pro zálohování těchto virtuálních disků a stejně tak i pro jejich následnou obnovu. A aby toho nebylo málo, tak je zde možnost spouštět program v neviditelném režimu a ovládat ho pomocí klávesových zkratek. To se může hodit, když nechcete, aby někdo vůbec věděl, že něco takového používáte.

obr-03

Vlastnosti: Můžete zde nastavit vše, co jste při instalaci vynechali nebo si přejete změnit. Rovněž můžete dodatečně přidat klíč například na flash disk.

Tvrdý oříšek pro hackery

East-tec SafeBit využívá 256 bitového AES šifrování, který dělá data bez správného klíče prakticky nečitelnými. Proto jej k šifrování.využívají také přední organizace, např. americká vláda. Vy tedy můžete v klidu spát s pocitem bezpečí, zatímco potencionální útočníci mohou ve většině případů jen zatínat pěsti či lámat klávesnice.

Pro zvýšení bezpečí můžete použít oproti klasické autorizaci heslem, autorizaci pomocí paměťových karet, USB flash disků či externích disků. Funguje to tak, že si při založení virtuálního disku vytvoříte nějaké „šílené“ heslo, které se vám poté zašifruje na ono externí zařízení a poté se používá pro autorizaci. Rozhodnete-li se pro klasickou variantu se zadáváním hesla a přesto máte obavy, že byste mohli mít na svém PC nainstalovaný nějaký keylogger, tak i pro tuto možnost je tu řešení. V programu naleznete virtuální klávesnici, kde jednoduše naklikáte pomocí myši vaše heslo.

obr-04

Nastavení: Pomocí tohoto nastavení můžete nadefinovat klávesové zkratky a poté jimi pohodlně ovládat program ze skrytého režimu.

Poslední obranná linie

Samozřejmě, že na ochranu vašeho PC nestačí jen SafeBit od east-tecu a je dobré to kombinovat s antivirem a firewallem. Nicméně pokud vše ostatní selže, tak máte jistotu, že to, co máte uzavřené ve vašem SafeBit trezoru zůstane nedotčeno viry a jinou havětí a rovněž se vám odtud nic neztratí.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud