Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Elon Musk: Na Marsu přistaneme za pár let, chci tam postavit město

Jakub Fišer 20.05.2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Elon Musk je poťouchlý byznysmen a vizionář, který úspěšně provozuje jak automobilku Tesla, tak platformu X.com (dříve Twitter) nebo vesmírnou společnost SpaceX. Velmi plodný je i z hlediska svých názorů právě na mikroblogovací síti X. Nedávno tam ventiloval, jak svižně podle něj dojde ke kolonizaci naší nejbližší planety – Marsu.

Kapitoly článku

Kolonizace Marsu

O kolonizaci Marsu Elon Musk hovoří již od doby, kdy zakládal svou společnost SpaceX. Nyní na síti X grafický designér s přezdívkou DogeDesigner sdílel zajímavou grafiku, na které vidíme uniformu astronauta SpaceX, kterak se mu v helmě točí místo hlavy planeta Mars.

Elon Musk nevynechal příležitosti a trochu poreferoval o svých plánech na kolonizaci planety Mars, která je od nás 225 milionů kilometrů. Cesta na Mars by měla trvat zhruba 6 měsíců a na jejím konci bude úspěšné přistání na Marsu, kde vybraná posádka provede první pokus o založení kolonie. Samozřejmě se může nevydařit a zájemci musí počítat s tím, že „jízdenka na Mars“ je pouze jednosměrná.

Zdroj: @elonmusk / X

Pod příspěvkem zmíněného designéra Musk propálil, že už do 5 let pošle na Mars bezpilotní raketu. Ta by měla obsahovat především automatizované stroje a roboty, kteří začnou prohledávat planetu, těžit materiál a připravovat Mars na příjezd lidí. Za méně než 10 let od teď plánuje na Mars vyslat i lidskou posádku, která má provést onu kolonizaci.

Elon Musk: Město do 30 let

Do 20–30 let, tedy nejpozději do roku 2054, by mělo na Marsu vzniknout plnohodnotné město, které založí kolonizátoři z první posádky, respektive jejich potomci.

Mohlo by vás zajímat

Celkově tématu Marsu a jeho případné kolonizace se Musk věnuje i na stránkách své společnosti SpaceX. „Chcete se ráno probudit a myslet si, že budoucnost bude skvělá – a o tom je vesmírná civilizace. Jde o to věřit v budoucnost a myslet si, že budoucnost bude lepší než minulost. A nedokážu si představit nic vzrušujícího, než se tam vydat a být mezi hvězdami,“ tvrdí.

Zdroj: SpaceX, @elonmusk / X


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud