Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Emporia: Nové, jednoduše ovladatelné telefony

redakce 14.02.2011

Společnost emporia Telecom dnes v Barceloně představila své produkty v několika barevných variacích. Novinkou jsou některé velmi užitečné funkce jako hlasový popis jednotlivých položek menu nebo aktivace nouzového volání prostřednictvím náramkových hodinek. To se týká modelů Emporia RL1 a Emporia ELEGANCEplus. Nový telefon Emporia SAFETYplus je vybaven GPS, což z něj činí spolehlivého a rychlého pomocníka v nouzových situacích.

emporia RL 1

V roce 2011 uvede společnost emporia ve spolupráci s mobilními operátory po celé Evropě model označen jako RL1. Stejně jako všechny modely emporia je i RL1 jednoduše ovladatelný, má speciální reproduktor kompatibilní s naslouchátkem, velká tlačítka s optimální tuhostí stisku a velký kontrastní displej.  Příchozí hovor ohlašuje kromě extra silných vibrací a až velmi hlasitého vyzvánění i blikající LED dioda. Balení obsahuje už v základní verzi i stolní nabíječku. emporia RL1 má záměrně méně postranních tlačítek (například textové zprávy nebo budík) než předchozí modely. Obecně je telefon i díky svému designu určen pro muže.

emporia ELEGANCE plus

Nový model emporia ELEGANCEplus přináší oproti předchozímu modelu hned několik zajímavých vylepšení. Nově je možné využívat bluetooth a přibylo i velmi diskrétní nouzové tlačítko na zadní straně. I tento model nabízí využití hlasového komentáře jednotlivých funkcí. Například při použití postranních tlačítek pro aktivování či deaktivování zámku kláves nebo budíku mobil uživateli sdělí, která funkce je právě používána. Telefon navíc oznámí čas buzení nebo každou hodinu ohlásí přesný čas.

emporia SOLID

Další novinkou představenou společností emporia je robustní outdoorový model Emporia SOLID ve třech barevných variantách – bílá, žlutá a „maskovaná“. Jednotlivá barevná provedení odpovídají požadavkům svých uživatelů podle toho, jak a kde telefon využívají. Bílý kryt je určen běžným aktivním uživatelům. Těm, kteří preferují netradiční design, je určena varianta v tradičním armádním vzhledu (maskáčový). Žlutá barva, připomínající stavební stroje, je primárně určena pro řemeslníky a všude tam, kde je potřeba odolný a výrazný dobře dohledatelný telefon. emporia SOLID má extrémně odolný kryt proti nárazu, který navíc chrání telefon proti vodě i prachu.

emporia SAFETYplus

Mobilní telefon emporia SAFETYplus nabízí uživatelům kompletně novou sadu bezpečnostních funkcí. Kromě nouzového volání posílá emporia SAFETYplus i nouzovou textovou zprávu s adresou a přesnou GPS pozicí osoby v tísni. Příjemcem jsou předem nastavené osoby ze seznamu. Tísňové volání je možné aktivovat i v případě, že telefon nemá osoba přímo u sebe bez ohledu na to, jestli je založen pouze v batohu nebo kabelce, nebo jestli je ukraden či ztracen.  Slouží k tomu speciální náramkové hodinky, které jsou příslušenstvím modelu emporia SAFETYplus.

Uživatel má tedy možnost pro signalizaci stavu nouze využít buď tlačítko na zadní straně telefonu, nebo jedno ze čtyř tlačítek na hodinkách. Telefon následně vyšle poplašný signál a displej začne blikat. Toto je pro uživatele v nouzi jasným znamením, že nouzové volání bylo aktivováno. V případě náhodného spuštění může být nouzové volání zrušeno během několika sekund. 

Pokud není nouzové volání zrušeno během prvních deseti vteřin, emporia SAFETYplus pošle nouzovou textovou zprávu včetně poštovní adresy a informací, že osoba v nouzi potřebuje pomoc prvnímu z nastavených příjemců ze seznamu nouzových volání. Pokud tato osoba přijme hovor, je informována o nouzovém volání a vyzvána k volání nazpět minutu po ukončení spojení. V ten samý čas dostane adresát i textovou zprávu s adresou a GPS pozicí osoby v tísni. Pokud je uskutečněn zpětný hovor, emporia SAFETYplus jej automaticky přijme a zapne hlasitý odposlech.Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud