Přejít k hlavnímu obsahu
Tipy a triky

EURO 2024: kde zdarma sledovat zápasy Česka na telefonu nebo počítači?

Jakub Fišer 14.06.2024
Zdroj: UEFA / oficiální press kit

Již tento víkend vypukne v sousedním Německu fotbalové EURO 2024, tedy mistrovství evropy. Kvalifikací se až na finální turnaj probojoval i tým České republiky. Pokud nemáte v plánu vyrazit na fotbal osobně, poradíme vám, jak a kde sledovat český tým na EURO 2024 zdarma pomocí vašeho telefonu či počítače.

Kapitoly článku

Česká fotbalová reprezentace vedená novopečeným trenérem Ivanem Haškem se na turnaj do Německa propracovalo přes kvalifikaci. Náš tým bude soupeřit ve skupině F s výběry Portugalska, Turecka a Gruzie. První zápas se odehraje na stadionu v Lipsku, na zbylé dva Češi zamíří do Hamburku.

EURO 2024: živě a zdarma

Pokud se chcete na výkony naší reprezentace dívat z pohodlí domova, první volbou by měla být televize. Česká televize získala kompletní vysílací práva na celý šampionát, na svém kanále ČT Sport a internetovém sub-kanále ČT Sport Plus tedy odvysílá všechna utkání EURO 2024 ve skupinách i v play-off, samozřejmě včetně těch českých.

Jestliže zrovna nemáte po ruce televizi s pozemním vysíláním, můžete se na přenosy ČT dívat jako již tradičně pomocí digitálních televizí (O2 TV, Magenta TV, Vodafone TV, Lepší.tv a jiné), případně na portále iVysílání České televize.

Kdy nemáte k dispozici moc velký objem mobilních dat, využijte raději textový přepis. Pro ten se nejlépe hodí česká aplikace Livesport, doporučíme však i web specializující se na psané komentování sportovních události – Onlajny.cz.

Fotbal EURO 2024
Zdroj: Midjourney (vygenerováno pomocí AI)

Sledování ze zahraničí

iVysílání České televize nefunguje mimo Česko, musíte na to tedy myslet, pokud se budete v době konání šampionátu pohybovat mimo ČR, ale přesto nechcete o zápasy přijít. Využít můžete bezplatnou webovou stránku ZivePrenosy.cz, která umožňuje sledovat prakticky jakýkoliv sportovní zápas zdarma a v prohlížeči. Musíte však počítat s horší kvalitou a častokrát nesrozumitelným komentářem.

A pak je tu alternativa v podobě volně dostupných VPN služeb. Stačí si na svém přijímači aktivovat přepojení na Česko a můžete sledovat Českou televizi prakticky odkudkoliv na světě.

Program zápasu Česka na EURO 2024

Česká fotbalová reprezentace odehraje ve skupině tři zápasy. První dva týmy z čtyřčlenné skupiny postupují do play-off, zbývající mají smůlu. Česko uvidíte hrát v těchto dnech proti následujícím soupeřům:

  • Portugalsko – Česko, 18. června, 21:00
  • Gruzie – Česko, 22. června, 15:00
  • Česko – Turecko, 26. června, 21:00

Zdroj: iVysílání, UEFA


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme