Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Externí optické mechaniky k notebooku

Pavel Trousil 23.07.2014

Nejnovější optické DVD mechaniky Samsung SE-218GN a SE-208GB mají inovovaný design a mobilní rozměry a jsou určeny především pro majitele ultrabooků i tabletů.

samsung-se-218gn

Společnost Samsung Electronics představila nové ultratenké přenosné DVD mechaniky SE-218GN a SE-208GB. Díky svým rozměrům jsou vhodným doplňkem nejen k ultrabookům, ale například i k tabletům. Na českém trhu se objeví v září letošního roku.

Mechaniky mají kompaktními rozměry 148,6×14×146 mm (SE-218GN), respektive 148×14,4×143 mm (SE-208GB) a jsou tak vhodné pro uživatele, kteří potřebují optická média pro snadný přístup k uloženým dokumentům, fotografiím a multimediálnímu obsahu. Nové externí mechaniky mají inovovaný design − tlačítko pro vysunutí je umístěné na horní části disku, takže je ovládání pohodlnější než v případě tlačítka na předním panelu.

Technologie Smart Power zajišťuje nízkoenergetický provoz mechaniky. Společně s možností připojení pomocí jediného USB portu zajišťuje, že budou mít spotřebitelé flexibilní řešení, které příliš nevytěžuje baterii ultrabooku. Technologie Smart Power navíc umožňuje, aby obě mechaniky fungovaly jako přenosný pevný disk pro tablety s dostupným USB připojením. V kombinaci s inovativní AV konektivitou společnosti Samsung si mohou nyní i majitelé tabletů užívat uložený multimediální obsah.

Kromě toho jsou mechaniky vybavené inteligentní technologií Smart Archiv pro uložení citlivých osobních údajů. Nové optické diskové mechaniky SE-218GN a SE-208GB značky Samsung jsou navržené tak, aby byly kompatibilní se všemi hlavními operačními systémy, včetně nových Windows 8 a nejnovějšími verzemi Mac OS. Jsou schopné číst a zapisovat soubory různými rychlostmi pro různé typy nosičů dat.

Disková mechanika SE-218GN poskytuje osobní SNS (Social network service) úložný software s názvem MyStory. Uživatelé tak mohou stahovat fotografie ze svých SNS účtů a vytvářet si vlastní elektronická fotoalba. MyStory aktuálně podporuje Facebook, Instagram a Google+. V nadcházejících verzích bude podpora SNS rozšířená o další sítě.

Na českém trhu budou nové externí optické mechaniky SE-218GN a SE-208GB dostupné v září letošního roku. Doporučená maloobchodní cena pro SE-218GN je 990 Kč a pro SE-208GB je 790 Kč.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme