Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Fanoušci GTA 6 netrpělivě čekají: nový únik naznačuje brzké datum představení

Jakub Fišer 01.02.2023

Grand Theft Auto 6, také zkráceně GTA 6 nebo GTA VI, patří k nejočekávanějším hrám letošního roku. Ačkoliv stále nevíme o hře moc, například ani datum vydání, unikají každou chvíli střípky důležitých informací. Jako třeba právě nyní.

Kapitoly článku

Renomovaný herní novinář Tom Henderson, který založil server Insider Gaming zaměřený na všemožné úniky kolem videoher, popsal v jednom ze svých článků, že v roce 2023 očekává představení nového dílu Grand Theft Auto.

GTA 6 v roce 2023?

Podle dalších zdrojů by představení v nadcházejících 11 měsících dávalo perfektní smysl. Již několikrát se totiž objevila (zatím pochopitelně neověřená) informace o tom, že GTA 6 vyjde na aktuální generaci konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X|S v roce 2025.

Plus minus 2 roky po představení, což odpovídá dnešním standardům. Samozřejmě ale nelze s jistotou říci, zdali se tato spekulace potvrdí, popřípadě zdali nedojde k odkladu.

V polovině září loňského roku unikla masivní nálož videí a obrázků z údajně rozpracované verze GTA 6. Vydavatel TakeTwo, který se společně s vývojářským studiem Rockstar o GTA stará, okamžitě rozkázal obrazové materiály z internetu stáhnout, bez problémů je však najdete i nyní.

Díky nim jsme se dozvěděli něco málo o tom, jak bude hra koncipována. Časově by měl příběh aktuálního GTA 6 odpovídat současnosti, nelze však vyloučit větší či menší flashbacky. Podle několika zdrojů na sobě nezávislých bude možné v GTA 6 hrát za ženskou postavu; vůbec poprvé v sérii GTA.

Mělo by se jednat o Latinoameričanku, která bude jednou z dvojice hlavních postav v příběhu inspirovaném dvojicí bankovních lupičů Bonnie a Clydem. Další spekulace hovoří o zasazení a herní mapě. Podle všeho bude následovat návrat na jižní pobřeží USA, do fiktivního města Vice City, které má předobraz ve floridské metropoli Miami.

Zdroj: @_Tom_Henderson_ / Twitter, GizChina


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud