Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Festival hudby a krve: oblíbená počítačová hra Dead Island 2 dostala nový obsah

Jakub Fišer 22.04.2024
Zdroj: Dambuster Studio / Dead Island 2 SoLA press kit

Populární počítačová hra Dead Island 2, která dorazila na konzole a PC v loňském, se chlubí již druhým balíčkem s dodatečným obsahem. V nejnovějším datadisku se hráči podívají na dějiště fiktivního hudebního festivalu SoLA, kde se to kromě obvyklých festivalových rekvizit hemží nemrtvými a potoky krve.

Kapitoly článku

Dead Island 2: SoLA DLC

Autoři akční mlátičky Dead Island 2 informuje o svém druhém DLC jako o „letní záležitosti pro zaryté fanoušky“. Datadisk SoLA zavede hráče na smrtí a terorem zmítaný hudební festival, který se konal zrovna ve chvíli, kdy ve Spojených státech vypukla zombie apokalypsa.

„Nové rozšíření SoLA pro Dead Island 2 představuje hráčům – pardon, zabijákům – zcela novou stránku Hell-A: americký festival, kde se odehrává dosud nejhrozivější masakr zombie ve hře. Davy hnijících, potácejících se návštěvníků festivalu se postarají o nekonečné množství zombie vyvražďovacích hitů,“ uvádí vývojáři na PlayStation Blogu.

Zdroj: PlayStation / YouTube

Nové druhy vražedných nepřátel

Zde zároveň představují dva nové typy speciálních zombie nepřátel: Whipper a Clotter. První jmenovaný Whipper je nemrtvý bohém, který vyměnil festivalové pozlátko za odvahu. Ve hře na vás bude mávat střevy nebo se vás pokusí oslepit hrstí pohozených vnitřností.

Na druhé straně máte Clottera, brutální zombie, která se dokáže rozkládat a znovu skládat podle libosti. Tento nemrtvý obr se dokáže efektivně teleportovat do hráčova prostoru a zase z něj ven, takže je těžké udržet si přehled a kontrolu.

SoLA je již druhé DLC pro akční rubačku Dead Island 2. Vyšlo minulou středu 17. dubna a k dispozici je na PC, PS4 i PS5, Xbox One i Series X|S. Cena závisí na platformě, kupříkladu na PlayStation Store vyjde digitální kopie na 359 Kč včetně DPH. Jde již o druhé DLC, první jménem Haus vyšlo již v listopadu loňského roku.

Zdroj: PlayStation Blog


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbitVšechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud