Přejít k hlavnímu obsahu

Files Inspector Pro

Martin Kučera 15.09.2019

Files Inspector analyzuje obsah pevného disku a pomůže vám s úklidem a archivováním dat. Ukáže vám, jaká data ve vašem počítači zabírají nejvíce místa. ("Plná verze - Chip 10/2019.")

Možná vás překvapí, kolik místa na disku zabírají vaše fotky, hudba nebo videa. Odhalte největší datové žrouty a přesuňte je třeba na záložní disk.

Program Files Inspector má několik funkcí, spojených s analýzou obsahu pevných disků (interních i externích) a uvolněním cenného místa na SSD či HDD. Především zjistí, kolik kapacity potřebují fotky, hudba, videa, soubory stažené z internetu nebo instalované aplikace a hry. Dále snadno zjistíte, které složky na disku obsahují nejvíce dat a které konkrétní soubory jsou ve složkách největší. Přímo v programu Files Inspector pak můžete nepotřebná data smazat a aplikace rovnou spočítá, kolik prostoru na disku se uvolní. Dokud program Files Inspector nezavřete, můžete provedené změny vždy vrátit zpět. Hodně prostotu můžete ušetřit také další šikovnou funkcí programu Files Inspector – bezeztrátovou kompresí fotek a obrázků. Files Inspector vyhledá vhodné soubory ke kompresi, vypočte úsporu místa a nabídne i náhled výsledku komprese.

  • Jazyk: anglicky, německy
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • Bez registrace

Časově neomezená plná verze programu v ceně 600 korun, která je shodná s aktuální prodávanou licencí, ovšem bez možnosti updatu a technické podpory. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Hned po spuštění provede Files Inspector analýzu obsahu disku a zobrazí, jakou kapacitu zabírají různé typy dat. Kliknutím na hlavní kategorie dat se dostanete k podrobnějším výsledkům s přehledem velikosti konkrétních souborů. Nepotřebné soubory můžete rovnou smazat. Druhým typem pohledu na data je zobrazení velikosti jednotlivých složek na pevném disku. Můžete se tak například dopátrat, kam se ukládají různá dočasná data, která jen zbytečně zabírají místo. Files Inspector analyzuje data na interních i externích discích. Šikovná funkce skrytá pod popiskem u kategorie »Pictures« je komprese fotek a obrázků, která i bez ztráty kvality ušetří cenné místo na disku. V náhledu se ukazují fotky před a po aplikaci komprese, společně s výpočtem uspořeného místa.

Tvůrci programu Files Inspector nabízejí ještě celou řadu dalších aplikací, které je možné částečně, alespoň v jejich základních verzích, používat zdarma. Jde například o Reg Organizer na vyčištění a optimalizaci obsahu registru Windows (plnou verzi přinesl Chip 04/2019), Soft Organizer na kompletní odinstalovávání nepotřebného softwaru, Registry Life na opravu poškozených záznamů v registru a povedený freeware Autorun Organizer na zrychlení spouštění počítače. Posledně jmenovaný program zvládne, kromě optimalizace spouštěných programů při startu Windows i jejich antivirovou kontrolu prostřednictvím služby VirusTotal.

Seznam všech plných verzí v Chipu 10/2019Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud