Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Fotky Googlu budou mít kouzelnický nástroj

Pavel Trousil 11.05.2023

Google plánuje použít umělou inteligenci i pro snadnou úpravu fotografií. Tzv. Magic Editor, který například ze snímku vymaže nežádoucí objekty a jiné dokáže přesunout a doplnit, bude dostupný nejdříve uživatelům Pixelů a to ještě do konce roku.

Fotky Google od svého spuštění v roce 2015 využívají umělou inteligenci, která je automaticky uspořádává, dokáže je oživit a upravit pomocí pokročilých nástrojů, jako je Magic Eraser. Google na konferenci I/O představili nový experimentální nástroj pro úpravy nazvaný Magic Editor, který využívá generativní umělou inteligenci, aby pomohl fotografie přetvořit a zjednodušuje úpravy.

g1-nahled

Přesunout objekt, doplnit chybějící části a zlepšit počasí. To vše by nemělo být pro Magic Editor problém. Pomůže umělá inteligence. | Zdroj: TZ Google

S Magic Editorem byste měli být schopni provádět složité úpravy bez nutnosti profesionálních editačních dovedností. Nástroj Magic Editor například pomůže zlepšit kompozici fotografie tím, že umožní změnit polohu objektu na snímku na to nejlepší místo.

Pokud se například snažíte vylepšit fotografii pořízenou u vodopádu, můžete pomocí Magic Eraseru odstranit popruh tašky, kterou si objekt zapomněl sundat. Můžete pomocí něj také zesvětlit oblohu a udělat ji méně zataženou, aby odpovídala tomu, jak si ten den pamatujete. A na závěr vymažete turisty v pozadí a změníte polohu fotografovaného objektu tak, aby byl dokonale zarovnaný s vodopádem.

g2-nahled

Magic Editor zvládne také z fotografie vymazat nežádoucí objekty. | Zdroj: TZ Google.

Magic Editor také dokáže vytvářet nový obsah, který vyplní mezery po změně polohy objektu. Příkladem je snímek chlapce v den jeho narozenin. Je to dobrá fotografie, ale mohla by být lepší - kdyby byl vpředu a uprostřed. S pomocí generativní umělé inteligence ho ale můžete posunout a dotvořit kus lavičky a chybějící balónky.

Zdroj : Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme