Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Fujitsu uvádí novou řadu špičkových notebooků

redakce 17.05.2011

Společnost Fujitsu oznámila zahájení prodeje nové řady notebooků LIFEBOOK P771, které mají podle výrobce vydržet až dva pracovní dny na jedno nabití. Používají úsporné procesory Core i7 duhé generace a mohou se pochlubit malými rozměry a hmotností 1,3 kg.

Notebooky Fujitsu LIFEBOOK P771 zvládají celodenní provoz na baterii v délce až 18 hodin. Takto vysoké hodnoty dosahují díky použití čipové sady společnosti Intel nejnovější generace, ULV procesorů Core i7 druhé generace s nízkou spotřebou, volitelných SSD disků a možnosti rozšíření o záložní akumulátor. Energetickou úspornost provozu dále zvyšuje bohužel pouze dokoupitelný 0-Watt AC adaptér, který zaručuje nulovou spotřebu ve vypnutém stavu. Tím se nejen šetří náklady na elektřinu, ale i baterie notebooku před nadměrným nabíjením, které snižuje její životnost.

Notebooky lze přenášet buď v odlehčené verzi, díky níž se celodenní nošení notebooku stane mnohem snesitelnějším, nebo v podobě plně vybavené sestavy v podobě modulárního stojanu, jenž může poskytnout prostor pro odnímatelnou DVD mechaniku nebo třeba záložní baterii. Notebook lze tedy při práci během dne používat maximálně efektivně, ale přitom uživatelům nic nebrání např. v možnosti sledování DVD filmů ve volném čase.

Notebooky jsou pochopitelně lákadlem pro zloděje, proto společnost Fujitsu klade důraz na zabezpečení. Nabízí např. možnost využití funkce Advanced Theft Protection (ATP), volitelného rychlého a bezpečného přihlášení pomocí snímání otisků prstu nebo rozšiřující podporu modulů Trusted Platform Module (TPM).

Potenciálním nebezpečím, které hrozí notebooků doslova v každém okamžiku, jsou nárazy, pády a nepříliš šetrné zacházení. Řada LIFEBOOK P771 využívá odolné a pevné šasi z hořčíkové slitiny a technologií ShockSensor jsou chráněny i pevné disky. Starostí způsobené omylem převrženými hrnky s kávou či jinými nápoji dokáže ušetřit i klávesnice odolná proti polití.

Do výbavy notebooků LIFEBOOK P771 patří také zabudovaný 3G/UMTS modul, který uživatelům poskytuje neustálou možnost připojení k internetu prostřednictvím sítí mobilních operátorů; samozřejmostí je rovněž podpora bezdrátových standardů Wi-Fi a Bluetooth. V kanceláři lze notebooky LIFEBOOK P771 snadno připojit i k replikátoru portů. Reálná cena notebooků se v závislosti na konfiguraci pohybuje od 35 000 Kč do 43 000 Kč.

 

 


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud