Přejít k hlavnímu obsahu

GOM Cam

Martin Kučera 17.11.2018

Aplikace GOM Cam nabízí všechny potřebné funkce pro záznam dění na obrazovce vašeho počítače do souboru s videem i jeho další úpravy. ("3měsíční verze - Chip 12/2018.")

Chcete nahrávat video z vaší webkamery? Nebo pořizovat záznamy z počítačových her? S šikovným programem to není žádný problém.

Program GOM Cam pořídí videozáznam z celé pracovní plochy Windows nebo zvolené oblasti či okna a také umí nahrávat záběry z webkamery. Připravena je i speciální funkce pro záznam průběhu hraní počítačových her a samozřejmě nechybí ani klasická funkce na pořizování jednotlivých snímků obrazovky. Od řady podobných programů se GOM Cam liší především v opravdu rozsáhlé nabídce doplňkových funkcí, která zahrnuje především editor pro stříhání a další úpravy pořízených videozáznamů nebo velmi šikovnou funkci na pořizování snímků webových stránek přesahujících obrazovku počítače. Také se může hodit vytváření GIF animací z pořízených snímků. Nechybí ani mnoho možností nastavení, včetně například i spouštění záznamu podle časového plánu. Přehledné uživatelské rozhraní programu GOM Cam zpřístupňuje jeho funkce skutečně každému uživateli.

  • 3měsíční verze
  • Uveřejněno na Chip DVD 12/2018
  • Info: www.gomlab.com
  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu GOM Cam Pro můžete po registraci a aktivaci používat bez funkčních omezení po dobu 90 dní. Běžná cena licence programu GOM Cam Pro je necelých 900 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

Program GOM Cam umí pořizovat záznam z celé řady zdrojů. Tlačítka pro aktivování příslušných funkcí najdete na levé straně hlavního okna programu. Domovská obrazovka aplikace GOM Cam pak slouží jako prohlížeč pořízených videozáznamů a snímků obrazovky. Přímo v programu GOM Cam je možné pořízené záběry rovnou editovat. K dispozici je přitom zjednodušené i komplexnější prostředí pro úpravy záznamů. Video je možné stříhat, rozdělit na více sekcí, extrahovat z něj zvukovou stopu nebo je naopak podbarvit vybranou hudbou či doplnit namluveným komentářem. V aplikaci GOM Cam najdete i bohaté možnosti nastavení pořizovaných snímků a videozáběrů. Kromě nastavení rozlišení a kvality je zajímavá například i funkce zastavení nahrávání po uplynutí daného času nebo dosažení určené velikosti souboru se záznamem.

Video pořízené záznamem vaší pracovní plochy, videozáběry z webkamery nebo záznam průběhu hraní si jistě nebudete chtít nechat jen pro sebe. Aplikace GOM Cam proto podporuje nejen export videosouborů v běžném formátu MP4, ale také přímý upload videí na servery YouTube a Vimeo. Rovněž je možné přímo z programu GOM Cam nahrávat videa do cloudového úložiště Disk Google. Samostatnou zvukovou stopu může GOM Cam uložit do souboru ve formátu MP3.

Seznam všech plných verzí v Chipu 12/2018Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud