Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google má aplikaci pro Android, kterou potřebujete: bude se vám hodit v nouzi nejvyšší

Jakub Fišer 10.04.2024
Zdroj: Adrien / Unsplash

Společnost Google zkraje dubna představila předělaný lokalizační systém a aplikaci Najdi moje zařízení. Ta je naprosto stěžejní v případě, že se vám nedopatřením podaří ztratit váš mobil, tablet, lokátor nebo jiné zařízení připojené do této služby. Určitě je v zájmu každého uživatele si takovou aplikaci stáhnout.

Kapitoly článku

Google již v minulosti aplikaci Najdi moje zařízení používal, nenabízela však tolik funkcí jako současná verze představená na začátku dubna 2024. Jaké jsou hlavní novinky, které mají přínos pro každého jednoho uživatele androidového zařízení?

Najdi moje zařízení offline

Funkce hledání zařízení offline je důstojnou odpovědí na lokalizační systém Najít, který Apple používá napříč svým ekosystémem. Uveďme si na příkladu: pokud ztratíte váš telefon, ten nově může sbírat signál od všech okolních androidových telefonů, díky čemuž snadno zjistíte, kde se právě nachází.

Tento názorný příklad funguje kdykoliv v případě, kdy je zařízení offline, tedy odpojeno od internetu, mobilní sítě a Wi-Fi. Pokud je připojeno k internetu, samo o sobě vysílá signál, dle kterého jej můžete lokalizovat.

Mohlo by vás zajímat

Co když je vaše zařízení vypnuté?

Problém nastane ve chvíli, kdy je vaše ztracené (nebo i odcizené) zařízení vypnuté. V takovou chvíli žádný signál nevysílá. Výjimkou jsou moderní zařízení, jako třeba Pixel 8 a 8 Pro, která díky čipu UWB (ultra široké pásmo) umí vysílat signál dalším zařízením, i když jsou vypnutá.

Aplikace Najdi moje zařízení v Androidu
Zdroj: Google, Jakub Fišer (snímek obrazovky)

Jaká zařízení aplikaci podporují?

Aplikace Najdi moje zařízení v nejnovější verzi funguje na všech telefonech od Androidu 9 a můžete si ji stáhnout v Google Play, pokud jste tak ještě neučinili. Nejde totiž o aplikaci, kterou byste používali na denní bázi – nicméně ve chvíli nejvyšší potřeby, když třeba dojde ke ztrátě/odcizení vašeho telefonu, je rozhodně vhodné být připraven.

Kromě telefonů jde také o všechny tablety. Brzy do systému přibudou též lokátory eufy, Jio, Motorola, Chipolo a Pebblebee, nebo například bezdrátová sluchátka od Sony, JBL, ale i dalších výrobců. O jaké půjde, zatím Google nespecifikoval.

Zdroj: Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud