Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google rozdával křišťálové špendlíky nejoceňovanějším památkám

Pavel Trousil 01.09.2023
Zdroj: redakce

Nejoceňovanější hrady a zámky v každém ze čtrnácti krajů Česka obdržely od Googlu „Křišťálový špendlík“. Jde o ocenění, které oslavuje kulturní poklady České republiky a Google je udělil na základě hodnocení a recenzí návštěvníků památek na Mapách Google.

Cenu Křišťálový špendlík obdržely nejen známé hrady a zámky, kam tradičně míří statisíce návštěvníků, jako je Pražský hrad, Karlštejn či Český Krumlov, ale také regionální klenoty, jako jsou například zámky Hradec nad Moravicí, Kroměříž nebo Telč.

Sošky, které vychází z podoby „špendlíků“ používaných na Mapách Google, navrhl designér František Jungvirt ze studia KLIMCHI a vyrobili je skláři v Kamenickém Šenově. Bublinky sody, které vytvořily uvnitř každého špendlíku neopakovatelnou kresbu, pak podle Františka Jungvirta představují tisíce míst nacházejících se na Mapách.

 

Cena Křišťálový špendlík

Cena Křišťálový špendlík
Cena Křišťálový špendlík
Zdroj: Google, František Jungvirt, kreativní ředitel studia KLIMCHI

Oceněné hrady a zámky byly vybrány na základě toho, že měly správně vyplněný a aktualizovaný profil ve Vyhledávání a na Mapách Google, měly hodnocení 4,6 hvězdiček a vyšší a měly minimálně 1000 uživatelských recenzí. Ocenění získal hrad nebo zámek s nejvyšším počtem uživatelských recenzí v každém ze čtrnácti krajů ČR (podle dat k 31.5.2023).

Zdroj: Google


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud