Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Google své uživatele zklame: z oblíbené mapové služby zmizí další praktická funkce

Jiří Palyza 05.02.2024
Zdroj: Tom Morbey/Unsplash

Z hojně využívaných Map Google vypadne další funkce. Týká se Asistenta Google, který už v průběhu letošního ledna přišel o celou řadu možností. A zdaleka to neskončilo. V průběhu února zřejmě Google vypne asistenta pro režim jízdy.

Google oznamuje, že od února 2024 už nebude k dispozici režim jízdy v Google Asistentu (Google Assistant Driving Mode). O této změně informuje prostřednictvím banneru na úvodní obrazovce režimu jízdy, kde si uživatelé mohou všimnout, že "tato možnost se už v únoru nebude zobrazovat". Žádné další podrobnosti ani vysvětlení proč k tomuto rozhodnutí přistupuje, Google neposkytl.

O celé věci informoval známý tipař serveru Android Police, na jehož stránkách lze vidět i screenshot zmíněného oznámení. Prozatím je možné jej snadno vypnout. Vzhledem k tomu, že se banner objevuje pouze na domovské obrazovce režimu jízdy, je možné, že ostatní služby jako například ovládání hudby zůstanou zachovány.
 

Mohlo by vás zajímat

Režim jízdy v Google Asistentu byl představen v roce 2019 a nabízel uživatelsky vstřícné prostředí speciálně určené řidičům. V lednu si jeden z uživatelů Redditu stěžoval, že některé funkce jízdního režimu v Mapách Google už nejsou k dispozici.

Asistent umožňoval hlasové ovládání Map pro navigaci, přehrávání hudby nebo podcastů, a snadné vyřizování telefonických hovorů a posílání zpráv bez nutnosti manipulovat se smartphonem během jízdy.

Netýká se to jen mapové služby: Google končí i s další službou pro řidiče

Smartphone na palubní desce vozidla
Google omezuje i další praktické funkce pro řidiče, které jsou obsaženy v Androidu. Uvidíme, zda a jakými novinkami je nahradí. Máme se snad začít těšit na integraci umělé inteligence?
Zdroj: Thibault Penin/Unsplash

Deaktivace jízdního režimu v Google Asistentu je jednou z řady změn, které Google provedl ve svých službách optimalizovaných pro použití při řízení automobilu. Služba Android Auto pro smartphony už byla ukončena v listopadu 2023, a poté v prosinci téhož roku Google odstranil panel asistenta pro řízení (Driving Assistant Dashboard).

Pro uživatele jízdního režimu Google Asistenta znamená blížící se konec výraznou změnu ve způsobu používání smartphonu při řízení. Uvidíme, jaké alternativy Google nabídne. Zda tuto mezeru zacelí a i do budoucna nabídne pomocné funkce pro bezpečnost a pohodlí řidičů.

Zdroj: Android Police, Reddit

Mohlo by vás zajímat


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud