Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hacker prodává ukradená data uživatelů WhatsAppu: dotčeno je půl miliardy lidí

Jiří Palyza 28.11.2022

Údaje o velkém množství uživatelů oblíbeného komunikátoru jsou v současné době na prodej. Získaná čísla a další informace kyberškůdce nabízí na darknetovém fóru.

Kapitoly článku

Získané údaje jsou v šedé zóně internetu na prodej zhruba od poloviny listopadu. Jde o data, která se týkají bezmála půl miliardy aktivních uživatelů WhatsAppu. Podle informací serveru Cybernews databáze obsahuje informace uživatelů z celkem 84 zemí. Většina z nich pochází z USA, Francie, Turecka, Saúdské Arábie a Itálie.

Experti ze serveru Cybernews prozkoumali vzorek dat, který údajně hacker dal k dispozici. V průběhu analýzy se potvrdilo, že všechna čísla odpovídají aktivním uživatelům.

Na internetu se nabízejí data o milionech uživatelů WhatsAppu: na co by si lidé měli dát v této souvislosti pozor

Dobrou zprávou pro dotčené uživatele je, že v současné době jim hrozí "pouze" obtěžování nevyžádaným kontaktem. Pokud takové zprávy od neznámých uživatelů dostáváte, je na místě zvýšená opatrnost. A to zejména v případech, kdy jsou ve zprávách přiloženy odkazy nebo jste vyzýváni k převodu peněz. V takových situacích je dobré si minimálně ověřit, kdo přesně vám tyto informace posílá. Na místě je zdravá nedůvěra a pokud chcete mít jistotu, je lepší obtěžující číslo rovnou zablokovat.

Prozatím není možné zkontrolovat, zda jste byli únikem dat dotčeni i vy. Je ale docela možné, že služby, jako například Have I Been Pwned, budou brzy datové záznamy integrovat. Pak by šlo výskyt ověřit. Mimochodem, jak se kyberškůdce k datům uživatelů WhatsAppu vlastně dostal, expertům ze Cybernews neprozradil.

Zdroj: CybernewsHave I Been Pwned


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud