Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

Hledejte chyby a létejte zadarmo

redakce 17.05.2015

Program odměn za hledání zranitelností už není jen výsadou softwarových firem. United Airlines nabízí za nalezené zranitelnosti bonusové míle do svého programu.

Stále více firem si začíná uvědomovat problematiku bezpečnosti a díky tomu i narůstá počet společností, které nalezené chyby odměňují. United Airlines se stal první leteckou společností, která nabízí program odměn, ale místo klasických peněz nabízí míle ve svém programu: 1 000 000 mil za nalezení chyby umožňující vzdálené spuštění kódu, 250 000 mile za zranitelnost střední závažnosti (obcházení autentizace atd,), a 50 000 mil za například odhalení zranitelnosti pro cross-site scripting. Jediným problémem je, že žádost od odměnu mohou podat pouze členové MileagePlus programu, takže lovci chyb se před odesláním nálezu budou muset stát členy.
Firma ale upozorňuje, že do této oblasti nespadá testování a hledání chyb v letadlech společnosti nebo leteckých systémech – tato činnost naopak povede k vyloučení z programu odměn a hrozí zde riziko dalších právních kroků…

Podrobnější informace najdete přímo na webu společnosti United Airlines: http://www.united.com/…gbounty.aspx.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme