Přejít k hlavnímu obsahu
Elektromobilita

Honda Motocompacto: roztomilý jezdící kufr na baterky

Pavel Trousil 02.11.2023
Zdroj: TZ Honda

Různých elektrických skútrů a koloběžek je teď v nabídce nespočet. A rozšiřuje ji teď i Honda se svým zajímavým skútříkem Motocompacto, který navazuje na podobný model z počátku 80. let. Uveze až 120 kg, ale ujede jen 12 mil. Před jízdou se musí rozložit.

Elektrické koloběžky jsou dnes všudypřítomné a hromadí se na nárožích ulic v každém centru světové metropole a slouží většinou jako řešení poslední míle. Honda se svým zajímavým produktem Motocompacto nabídla roztomilé řešení právě pro dojezd té poslední míle a možná jde o nejzajímavější skútr s elektrickým pohonem, který je k dispozici. Ale jestli je skutečně praktický, je otázka.

Jako Motocompacto asi nevypadá žádný jiný elektrický skútr na trhu. Bílá krabice, která jako by vyjela z nějakého legračního sci-fi filmu, se dokáže přeměnit z něčeho, co by se dalo snadno zaměnit za kufr, na podivný obdélníkový skútr s posedem. Takový jezdící motorový kufřík to je.
 

Honda
Motocompacto ve složeném tvaru.
Zdroj: TZ Honda
Honda
A v rozloženém. Musí se vysunout kolečko, sedačka a řidítka.
Zdroj: TZ Honda

Kladem modelu Motocompo je ale právě samozřejmě možnost složit ho a přenášet jako kufr. Před jízdou musí uživatel nejprve vytáhnout a zajistit zadní kolo, sedadlo, řídítka a stupačky. Honda uvádí, že skútr je ve složeném stavu pouze 94 mm široký a 536 mm vysoký. Výška sedla je pouze 610 mm a celková délka se zvětší z 742 mm na 968 mm. Skútr váží jen 18,9 kg a hmotnostní limit cestujícího je 120 kg. Cena je okolo 1 000 USD. Prodává se výhradně na Motocompacto.Honda.com. 

Zařízení nabízí dojezd 12 mil při maximální rychlosti 24 km/h. To nejsou oslnivé hodnoty. Přesto první uživatelé, kteří měli možnost skútřík vyzkoušet, ho chválí, i když jeho rozložení a přenášení, není vyřešeno ideálně.
 

Mohlo by vás zajímat

Motocompacto je moderní reinterpretací ikonického skútru Honda Motocompo z počátku 80. let, který se dal složit a umístit do kufru kompaktního hatchbacku Honda City. Přestože se ani Motocompo, ani Honda City nikdy nedostaly mimo Japonsko, jejich roztomilé tvary posloužily jako inspirace pro podobný pojmenovaný model Motocompacto. 

Zdroj: Honda, Honda news, Honda news

Zdroj: YouTube Honda

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud