Přejít k hlavnímu obsahu

HT Facebook Blocker 10

Martin Kučera 11.05.2019

HT Facebook Blocker umí blokovat nebo časově omezit přístup k vybraným webovým stránkám a spouštění aplikací, abyste se mohli lépe soustředit na práci. ("Plná verze")(" - Chip 06/2019.")

Chcete vědět, co na počítači dělají vaše děti a také omezit jejich aktivity na internetu nebo čas strávený hraním? Jednoduše jim nastavte pravidla.

V programu HT Facebook Blocker, který se automaticky spouští se startem počítače a běží zcela nepozorovaně na pozadí operačního systému Windows, můžete nastavit seznam webových stránek, ke kterým budou mít uživatelé zcela omezený, nebo časově limitovaný přístup. Zakázat lze jak konkrétní internetové adresy, tak celé okruhy stránek dle jejich obsahu (sociální sítě, seznamky, stránky pro dospělé atd.). Postupovat ale můžete i naopak a umožnit přístupu pouze na internetové adresy, zařazené na seznam povolených webů. HT Facebook Blocker umí blokovat také spouštění určených aplikací a her, nebo nastavit denní časový limit či týdenní harmonogram jejich možného používání. Přednastaveno je několik výchozích aplikací, ale můžete omezit i používání libovolných dalších programů instalovaných v počítači. Každá z aplikací či her může mít vlastní nastavení pravidel pro její spouštění.
Aby uživatel nemohl měnit nastavení operačního systému, lze zakázat přístup k Ovládacím panelům a dalším konfiguračním nástrojům, stejně jako třeba spuštění příkazové řádky a Editoru registru. Aplikace HT Facebook Blocker také zaznamenává aktivity uživatelů (spuštěné aplikace, navštívené webové stránky a dobu používání počítače), které vypisuje v týdenních přehledech. V nastavení programu HT Facebook Blocker lze ochránit jeho konfiguraci administrátorským heslem, aby ji nemohli sledovaní uživatelé sami měnit. Pokud je v počítači založeno více uživatelských účtů, je možné u nich různě nastavit sledování a omezení aktivit. Hlavní okno programu HT Facebook Blocker se vyvolává prostřednictvím klávesové zkratky nebo příkazového řádku, protože i když běží na pozadí Windows, nezobrazuje v oznamovací oblasti hlavního panelu (vedle hodin) žádné tlačítko.

  • Jazyk: anglicky
  • Windows 7/8/10 (32/64 bit)
  • On-line registrace

Plnou verzi programu HT Facebook Blocker 10 můžete používat po dobu jednoho roku od aktivace, ovšem bez nároku na aktualizace a technickou podporu. Běžná cena licence programu je necelých 1 000 korun. Licence je určena pro jeden nekomerční počítač a nesmí být dále distribuována nebo prodávána.

HT Facebook Blocker startuje automaticky s Windows a pak běží nepozorovaně na pozadí. Jeho hlavní okno pro úpravu nastavení vyvoláte klávesovou zkratkou [Ctrl] + [Shift] + [Alt] + [Z]. V nastavení vám také doporučujeme aktivovat ochranu programu heslem, aby sledovaní uživatelé nemohli měnit jeho konfiguraci. Nabídka »Controls« umožňuje nastavení seznamů blokovaných nebo časově limitovaných internetových stránek i celých skupin webů. Stejným způsobem lze určit také časový harmonogram nebo denní limit pro spouštění aplikací a her. Předvolby v nabídce »Windows Security« omezí přístup ke konfiguraci operačního systému. Funkce z nabídky »Reports« ukazují, jaké aplikace a hry sledovaný uživatel v počítači spouští a jak dlouho s nimi pracuje. To samé platí i pro navštěvované webové stránky. Přímo ze seznamů aplikací a webů lze také aktivovat jejich blokování. Přehled »Computer Activity« ukazuje celkovou dobu práce s počítačem.

Výrobce programu HT Facebook Blocker má ve své nabídce i další nástroje na kontrolu práce uživatelů s jejich počítači a internetem. Aplikace HT Parental Controls slouží k monitorování dětských uživatelů, blokování nevhodného obsahu na internetu, omezení spouštění her a dalších aplikací, stejně jako kontrolu času stráveného u počítače. Pro nasazení ve firmách je určen program HT Employee Monitor s funkcemi na blokování webových stránek, omezení času stráveného na internetu a sledování spouštěných aplikací i navštívených webů. Na dálku je možné pořizovat i snímky obsahu pracovní plochy a také počítače zaměstnanců ovládat.

Seznam všech plných verzí v Chipu 06/2019

Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud