Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HTC Titan a HTC Radar

redakce 01.09.2011

Právě se nacházíme v centru Londýna, kde společnost HTC představuje své nové smartphony postavené na platformě Windows Phone.

Právě dnes společnost HTC představila smartphony, které budou hrát klíčovou roli ve čtvrtém čtvtletí letošního roku. HTC bojuje na všech frontách, nebojí se jak Androidu, tak systému Windows Phone 7. Právě HTC je totiž jedničkou v prodejích zařízení se systémem WP7. HTC tak za sebou nechalo jak Samsung, tak LG.


HTC Titan

 Název modelu Titan naznačuje, že se nebude jednat o žádného „drobka“. Úhlopříčka displeje činí neuvěřitelných 4,7“ (12 cm), což je vůbec největší úhlopříčka displeje, jaká kdy u telefonu byla použita. Přitom je smartphone extrémně štíhlý – má jen 9,9 mm. Špičkový design podtrhuje tělo vyrobené z kartáčovaného hliníku. Nový smartphone sází na aktualizovaný operační systém Windows Phone s kódovým označením Mango, který samozřejmě pochází od Microsoftu.

Multimediální výbava smrtphonu je na vysoké úrovni. Nechybí hlavní fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a fotoaparát pro videohovory s rozlišením 1,3 Mpx.

Titan perfektně zvládá multitasking. Nebude tak problém během konferenčního hovoru prohlížet prezentaci. Díky integrovaným Microsoft Office Mobile není problém prohlížet běžné kancelářské dokumenty, ale dokonce je můžete i upravovat nebo vytvářet. Díky velkému displeji je to skutečně komfortní. Velmi dobře jsou vyřešené funkce, které od manažerského telefonu očekáváte, jako je správa více e-mailových účtů, pokročilá synchronizace kalendáře, úkolů i kontaktů. Příjemný je cloudový zápisníček Microsoft OneNote.

HTC Radar

Model Radar bude zástupcem spíše nižší střední třídy smartphonů, primárně bude určen pro širokou veřejnost, klade důraz na sociální sítě, Facebook, SMS nebo Windows Live služby. Displej má úhlopříčku 3,8“, pro výrobu smartphonu byl použit také hliník.

Zábava na pochodu

Oba smartphony jsou vybaveny mnoha multimediálnímo funkci, jako třeba virtuální zvuk 5.1 surround sound. Smartphony mají integrovaný přehrávač Zune, takže poslouží i jako špičkové MP3 přehrávače. Surfování je s těmito smartphony velmi rychlé a komfortní, prohlížeči nechybí podpora HTML 5. Ukazuje se, že výkonné smartphony časem nahradí i kapesní herní konzole – mají dostatečně výkonný hardware a je na nich k dispozici množství her díky Xbox LIVE. Zcela nová je funkce pro vytváření panoramatických fotek, tou jsou vybaveny oba modely.

HTC Titan a HTC Radar budou dostupné od října 2011, cena pro český trh dosud nebyla stanovena.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud