Přejít k hlavnímu obsahu
Novinky

HTC zvažuje koupi WebOS

redakce 13.09.2011

Nutně ho však prý nepotřebují.

HTC zvažuje koupi operačního systému, připustila předsedkyně HTC Cher Wang. Společnost však prý nic neuspěchá. Neřekla sice určitě, že jde o WebOS, ale víceméně by to byla to jediná možnost. HTC však podle ní vlastní OS nutně nepotřebuje. Své telefony dokáže dostatečně odlišit od konkurence i pouhou nadstavbou, jako je HTC Sense.

Samsung, na rozdíl od HTC, už několikrát prohlásil, že o WebOS zájem nemá. Choi Gee Sung, CEO Samsungu, řekl na veletrhu IFA, že „móda nakupovat operační systémy není správná“, a dodal, že na dalším vývoji vlastního systému Bada pracují v Samsungu pilněji, než se může zdát zvenčí.

Ke koupi společnosti Motorola Mobility Googlem Cher Wang z HTC prohlásila, že to bylo rozhodnutí správné, jelikož Motorola prý drží mnoho důležitých patentů. (O síle patentového portfolia Motoroly však pochybuje Florian Mueller, jenž poukazuje na to, že v minulosti neodradilo od žalob proti Motorole ani Apple, ani Microsoft.)

HTC je s Googlem zadobře: Google předminulý týden přeprodal HTC devět důležitých patentů, se kterými HTC obratem zažalovalo Apple; ten se totiž s HTC soudí kvůli Androidu podobně jako se Samsungem.


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit
Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme